відзначення Дня жертв політичних репресій та Дня скорботи і пам»яті жертв депортації кримськотатарського народу

Дата: 19.05.2017 13:10
Кількість переглядів: 806

У Чаплинській громаді проведено захід «Забуттю не підлягає» щодо відзначення Дня жертв політичних репресій та Дня скорботи і пам»яті жертв депортації кримськотатарського народу

 

18 травня 2017 року у Чаплинській об»єднаній територіальній громаді проведено захід «Забуттю не підлягає» щодо відзначення Дня жертв політичних репресій та Дня скорботи і пам»яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Захід підготовлено та проведено відділом культури Чаплинської селищної ради та комунальним закладом Чаплинської селищної ради «Чаплинська центральна бібліотечна система»  

Президент України П. Порошенко підписав Указ №75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого террору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Головною метою документу є гідне вшанування пам'яті жертв Великого террору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.

18 травня 2017 року в читальній залі комунального закладу Чаплинської селищної ради «Чаплинська центральна бібліотечна система»  для учнівської молоді Чаплинського професійно-аграрного ліцею проведено історичний урок «Погляд у трагічне минуле України».

Бібліотекарі Ірина Суханова та Ірина Міщенко розповіли про жахливі факти тоталітарного режиму часів правління Сталіна, про каральні заходи, вжиті державними органами.

Великий терор – так найменувалася доба (1937-1938 роки) в історії Радянського Союзу, коли сталінські репресії були різко посилені. Репресії (арешти, розстріли, примусове переселення) були направлені проти еліт у політиці, війську, економіці, державному апараті, науці і культурі, яких вважали «ворогами народу». В межах України було заарештовано 265669 осіб, з них 123421 були розстріляні, 68823 – відправлені у виправно-трудові табори, 4124 ув’язнені в тюрмах, 1067 – засуджені до заслання.

Стражденна доля спіткала і нашого земляка, всесвітньо відомого письменника-драматурга Миколу Гуровича Куліша, якого заслали на Соловки, де і був розстріляний.

Також, з 2016 року в Україні відзначається День скорботи та пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року розпочалася нещадна депортація кримських татар з батьківщини. На збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками відвозили на залізничні станції, звідти ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. За офіційними даними за два з половиною дні було виселено 183155 осіб. Масове повернення татар на батьківщину стало можливим лише за часів «перебудови» у 1989 році.

Учням Чаплинського професійного аграрного ліцею демонстрували відеоролики «Сталінські репресії в Україні» та «Депортація кримських татар».

Присутнім на заході бібліотекарі презентували книжкову виставку «Забуттю не підлягає», звернувши увагу на науково-документальну серію книг «Реабілітовані історією. Херсонська область».

         Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано