Історична довідка
1794 рік - засновано селище Чаплинка
Засновники: 25 сімей (дворів) кріпацьких селян з села Турбаї Хорольського повіту Полтавської губернії, що за Наказом Імператриці Катерини ІІ були вислані як бунтівники за розбій та спалення поміщицького маєтку й вбивство поміщиків Базилевських, 5 сімей біглих козаків, що жили в Чаплинці до прибуття Турбаївців. Невдовзі після заселення турбаївцями Чаплинки почали прибувати їх родичі з густонаселеної Полтавської губернії. Під час Кримської війни 1853-1856 років село було одним з перевалочних пунктів постачання російських військ.
Чаплинка – селище міського типу, центр однойменного району. Розташована на півдні лівобережної України на старому чумацькому шляху Каховка-Перекоп-Сімферополь, відстань: до Каховки - 51 км; до Перекопу - 30 км;до ст. Каланчак - 14-16 км.Про заселення цієї місцевості в давні часи свідчать досліджені скіфські курганні поховання ІУ-ІІ ст. до н.е.,а також античні вироби (амфори і буси)цього періоду. Відомий вчений античної Греції Геродот, мандруючи по нашій місцевості 2400 років тому, вперше описав скіфські землі. За його словами, лівобережна територія нашої Херсонської області від Ягорлицької затоки до річки Гіпарікіс була вкрита сосновими лісами, які зливалися з плавнями Дніпра.
У 1860 році з'явилося сільське початкове училище.
У 1905 році відкрито Земську школу, яка згодом стала церковною. Під час громадянської війни у будинку колишньої волосної управи розмістився штаб 51-ї стрілецької дивізії.
Під час окупації в період Другої Світової війни на території району діяв партизанський загін. Після повного визволення району виконком зобов'язав директорів радгоспів, МТС і машинно-технічних майстерень, голів сільрад та колгоспів організувати ремонтні бригади для відбудови громадських об'єктів жилого фонду. З того часу почався новий період в історії Чаплинки.