Інспектор праці

Звертаємо увагу, що з 01 вересня 2020 року Держпрацею буде проведено інспекційну кампанію

До 31.08.2020 року Головним управлінням Держпраці у Херсонській області, за участю органів місцевого самоврядування, Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області  та Обласного центру зайнятості триватиме інформаційно-роз’яснювальна робота щодо важливості офіційного оформлення трудових відносин.

14:37:53 13.08.2020

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МіСЦЬ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що зарплата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з’ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

10:14:40 02.07.2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22 січня 2020 року № 2313/0/1-20  «Про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами» 30.01.2020 інспектором праці Чаплинської селищної ради серед суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, розмірів штрафів у 2020 році за порушення трудового законодавства, найманим працівникам роз’яснено переваги задекларованої праці.

11:49:45 30.01.2020

Консультує Міністр юстиції: щодо офіційного працевлаштування та настання відповідальності за використання найманої праці без укладення трудового договору

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу. Саме дотримання письмової форми трудового договору при працевлаштуванні дає працівнику можливість здійснювати захист своїх трудових прав в разі невиплати або затримки у виплаті заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця.

14:03:13 10.05.2019