01-12-2017

За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, на початок 2017 року в Україні – 238 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій, у віковій групі старше за 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.

Щороку серед обстежених на ВІЛ осіб в Україні виявляється близько 1% осіб з підтвердженими позитивними результатами. За весь період спостереження під нагляд узяли 59,1% таких осіб. Під медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції перебуває 0,31% населення країни. Протягом десяти місяців 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та вісім випадків смерті від СНІДу.

Разом з тим, вперше Україна існує в умовах, коли пацієнтам з ВІЛ доступна сучасна терапія, яка дозволяє жити повноцінним життям. Україна має реальний шанс зупинити епідемію. Головний виклик сьогодні — обізнаність населення щодо свого статусу. Лише кожен другий ВІЛ-позитивний українець знає про свій статус.

1 грудня Чаплинка долучилась до Всеукраїнської акції «ВІЛ небезпечний, лише доки він невидимий». Акцію ініційовано «Центром соціальних послуг» Чаплинської селищної ради, допомогу в проведенні заходів надали викладачі та студенти  Чаплинського професійного аграрного ліцею.

Організатори ставили перед собою мету донести мешканцям селища, що не потрібно боятись тестуватись, адже кожен має знати про свій статус.

Тож, ВІЛ небезпечний, лише доки він невидимий.

Під час акції розповсюджувались листівки про зручний додаток  HIVtest на мобільний — онлайн-тест на ВІЛ, який допоможе визначити ризик інфікування. Мета додатку — вивести людину з онлайн в офлайн та спонукати пройти тест на ВІЛ у реальному житті.  Онлайн-тест має GPS-навігацію та показує людині, де найближчий до неї пункт тестування. Онлайн-тестування зручне, швидке і повністю анонімне.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора