Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

В жовтні в Україні стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать жителі понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей.

Вже чотири роки не є виключенням й Херсонщина. Місія мандрівного фестивалю – створити можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. І таким чином сприяти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи мету, команда фестивалю і однодумців намагається сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Головна тема цьогорічного фестивалю – «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Херсонська область останньою серед областей України приймає естафету транслювання і стартує 10 грудня символічно в день прав Людини і проводитиметься до 17 грудня.

В Чаплинці фестиваль стартував з показу документального фільму «Війна химер». У центрі сюжету стрічки — історія подорожі бійця на позивний «Лавр», Валерія Лавренова, котрий вижив, та його дівчини Анастасії, режисерки фільму, до лінії фронту і спроби спільного життя після всього побаченого і пережитого. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив в Іловайський котел, втратив найближчих побратимів. Вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі на передову.

По завершенні показу відбулось обговорення фільму, яке провела Олена Старюк - регіональна організаторка Мандрівного фестивалю та керівниця громадської приймальні БО «Фонд милосердя та здоров’я». На питання глядачів щодо подій, відображених у фільмі, відповів учасник бойових дій Олександр Бондаренко.