У Чаплинській громаді вшанувано пам’ять видатного письменника-земляка М.Г. Куліша

Дата: 11.11.2017 21:28
Кількість переглядів: 1328

11 листопада 2017 року педагогічний колектив та учні опорного закладу Чаплинської селищної ради «Чаплинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів» приймали  поважних гостей із нагоди  вшанування пам’яті нашого видатного земляка М.Г. Куліша. На конференцію до школи прибули письменники Херсонщини, викладачі ВУЗів, були запрошені учні та вчителі опорного закладу НВК «Чаплинська школа-гімназія».

 Дві дати – сумна 80 років від дня трагічної загибелі письменника і радісна – 125 років від того щасливого дня, адже саме в селі Чаплинка 10 грудня 1892 року народився М.Г. Куліш. Могутня постать письменника ввібрала в себе поетичну безмежність і велич Таврійської землі, з якої розпочався його шлях у великий світ літератури.

Учні школи та педагогічний колектив, хлібом-сіллю на вишитому рушнику, запрошували  гостей до свого навчального закладу. Учасники конференції мали змогу переглянути фільми «Наш Куліш», «Опорний заклад Чаплинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів», створений педагогами та учнями, ознайомитись із музейними експонатами, унікальними фото з родинного альбому пана Володимира – сина Миколи Гуровича.

Перед учасниками міжнародної конференції, присвяченої славному землякові М. Кулішу, з вітальними словами виступили: директор ОЗ Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Сергєєва Т. Л., завідувач методичного центру відділу освіти, молоді та спорту Фаустова В.Г. та гості конференції:

  1. Демченко Алла  Вікторівна завідуюча кафедрою літератури ХДУ.
  2. Лимаренко Лідія – завідувачка кафедрикультурології,факультет культури і мистецтва ХДУ, професор, заслужений працівник культури України, керівник навчального народного театру «Студі - Арт».
  3. Школа Галина – доцент Київського національного лінгвістичного університету.
  4. Школа Валентина – доцент Бердянського державного педагогічного університету.
  5. Кичинський Анатолій – поет, художник, лауреат Шевченківської   премії;
  6. Валерій Кулик – поет, лауреат Херсонської обласної літературної премії ім.М.Куліша;
  7. Василь Загороднюк – поет, лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Яра Славутича;
  8. Олексюк Олег – поет, нагороджено медаллю «Будівника України», найвища нагорода Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім..Т.Шевченка;
  9. Немченко Іван Васильович – поет, доцент кафедри ХДУ.

Гості, вчителі та учні з захопленням слухали вірші у виконанні Катерини Зінченко, Катерини Порви, стали глядачами театрального дійства учнів та молодих артистів навчального народного театру «Студі - Арт»., а на завершення вихованці танцювального колективу школи «School life» виконали танок «Майбутнє України» та прозвучала пісня «Сам собі країна» .

На згадку про участь у роботі міжнародної конференції, присвяченої славному землякові М. Кулішу, шановні гості подарували цінні книги для шкільної бібліотеки та музею. Зустріч залишила в пам’яті присутніх незабутні враження.

Проходять десятиліття, народжуються нові покоління, але ми, нащадки М.Г. Куліша, шануємо, вивчаємо, досліджуємо, бережемо літературну спадщину видатного драматурга.

 «Його нема. Ні. Він є. Він з нами, з народом. Він йому належав і належить. Живим словом своїм. Творчим духом своїм».


Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора