Джура-десантники  -  нащадки козацької слави

Дата: 29.05.2017 11:47
Кількість переглядів: 834

 

З 22 по 26 травня 2017 року у м. Житомирі відбулася Всеукраїнська акція, спрямована на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «Джура-Десантник-Нащадки козацької слави». У цій акції приймали участь команди юних патріотів із усієї України.

Херсонщину представляли: рій «Турбаївці» навчально-виховного комплексу «Чаплинська школа-гімназія» (Чаплинська об»єднана територіальна громада, керівник рою Мончик Т.М.) та рій Великоолександрівської ЗОШ № 1.

22 травня (перший день) приймав Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова. Господарі познайомили із напрямками та спеціальностями, які опановують курсанти в його стінах. Поселили дітей у казармі, тож юні джуристи відчули себе справжніми солдатами. У програмі зустрічі був діалог за круглим столом, де усі разом обговорили питання «Однострій українського війська часів громадянської війни 1917-1921 рр»., «Історія та звитяга слухачів Житомирської спільної юнацької школи «Старшин 1919 року», а потім познайомилися з експонатами Народного музею бойової слави військового інституту.

На завершення програми дня джури відвідали народний музей с. Кодня, побувавши на могилі-кургані героям Коліївщини, страчених поляками.

23 травня (другий день) був днем практичних вмінь і навичок. Навчання з теми «Організація переправ» з юними джурами провели викладачі військового інституту, де учасникам була надана можливість переправитись  через річку різними способами. Після засвоєння нових умінь для дітей були проведені практичні заняття на смузі перешкод, а також навчання з опанування прийомів рукопашного бою.

У другій половині дня команди представляли презентації з тем:

  • «Видатні військовослужбовці Армії УНР мого регіону»;
  • «Аеродесантні (штурмові) підрозділи однієї з країн-членів НАТО»;
  • «Національно-патріотичне виховання у нашому закладі».

24 травня (третій день перебування) перебазували до 95 окремої десантно-штурмової бригади, де  були проведені навчання з парашутно-десантної підготовки. 

Під керівництвом досвідчених інструкторів діти отримали можливість одягнути парашути, виконати техніку стрибка з вертольота, відпрацювати техніку приземлення. У цій бригаді діти розглянули зразки сучасної стрілецької зброї, ознайомились з її характеристиками, розглянули нові зразки бронетехніки, яку використовують повітряно-десантні війська (БТР-3, «ДОЗОР», «КОГУАР», БНД-1, БНД-2…). Юні джури ознайомилися із інженерним містечком, де були представлені зразки інженерних споруд, які використовують наші війська в зоні АТО (землянки, вогневі точки, окопи, доти, дзоти).

25 травня (четвертий день). У цей день учасники побували на території 37-го загальновійськового полігону ВДВ, де були проведені практичні навчальні стрільби з АКА-74. Усіх дітей,  учасників навчання, одягли у бронежилети та шоломи, тож вони відчували себе справжніми солдатами. Після вогневої підготовки  інструктори-медики провели практичні заняття з тактичної  медицини.  Діти вивчили способи зупинки кровотечі з кінцівок за допомогою джгута, а також прийоми надання допомоги  пораненому у червоній зоні бойових дій. По закінченню інструктори показали способи бою з АК (переміщення двійками, трійками, робота в дорозі, виніс пораненого з поля бою під час обстрілу). Провели заняття з мінної безпеки, де діти  наочно побачили поставлені міни, які використовують в зоні АТО, та способи їх знешкодження. А також були проведені підриви декількох зарядів.

26 травня – день останній (п»ятий). У цей день джури відвідали Житомирський бронетанковий завод, який постачає бронетранспортери до Збройних Сил України. Присутні мали змогу оглянути готові зразки  бронетехніки, які виготовляє завод, а в цехах оглянули БТР на різних етапах його виробництва.

Час пролетів дуже швидко, він був багатий на емоції та неповторні  враження. Надовго запам’ятається виступ військового оркестру Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.

Як зазначають організатори, учасники команд, які представляли чотирнадцять регіонів України, мали змогу переконатися, що для захисту держави необхідно загартовувати свою силу, волю, моральні, фізичні та психологічні якості.

СЛАВА УКРАЇНІ !!!

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора