НА ВАРТІ ТРУДОВИХ ПРАВ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ!

Дата: 18.02.2022 14:09

У зв’язку із набранням чинності постанови КМУ від 12.01.2022 № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» Головне управління Держпраці у Херсонській області акцентує увагу всіх керівників закладів охорони здоров'я Херсонської області  на обов’язковому підвищенні базового рівня заробітної плати медичним працівникам та недопущенню штучного встановлення їм неповного робочого часу, з метою зменшення витрат на оплату праці тощо. Примушення медичних працівників до написання заяв про запровадження неповного робочого часу є неприпустимим.

Питання запровадження неповного робочого часу для працівників підприємства регламентуються статтею 56 Кодексу Законів про працю України (далі – КЗпП України). Неповний робочий час у вигляді неповного робочого тижня або неповного робочого дня встановлюється за угодою між роботодавцем і працівником.

Крім того, Держпраця наголошує про відповідальність передбачену статтею 265 КЗпП України, якою встановлено, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу за оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві –  у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, тобто 65 000 гривень за кожного працівника.