Обстеження полів на використання бродіфакуму!

Дата: 09.11.2021 16:13

Згідно  розпорядження голови обласної державної адміністрації від 15 липня 2021 року № 592  «Про заборону застосування на території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна НААН України родентицидів з діючою речовиною бродіфакум» на виконання План заходів  щодо забезпечення боротьби зі знешкодження мишоподібних гризунів на територіях сільськогосподарських угідь Херсонської області затверджених першим заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації 05 жовтня 2021 року № 21/319,  за участі головного спеціаліста відділу земельних відносин Чаплинської селищної ради – Марини ВІРЕМЕЙЧИК,  начальника Чаплинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області – Максима ЛЕХКОДЕРА та  головного спеціаліста відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки - державного інспектора Головного управління Держпродслужби в Херсонській області - Галини ЩУР, 08 листопада було здійснено виїзні обстеження сільськогосподарських угідь на яких проведені заходи з дератизації по знешкодженню гризунів, щодо виявлення та запобігання  застосування родентицидів з діючою речовиною бродіфакум на території Чаплинської селищної ради, яка входить в межі 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна НААН.

Було обстежено  посівні площі озимих культур, що належать ТОВ «СіНа» та  ПП «Красна Поляна – Агро – 2007».

На полях ТОВ «СіНа» виявлено одиночні жилі нори гризунів, дератизацію яких проведено в другій декаді жовтня зерновою принадою на основі Раттер – біологічного родентициду, з додаванням харчових принад.

На полях ПП  «Красна Поляна – Агро – 2007» теж  виявлено одиночні жилі нори гризунів, але станом на 08 листопада дератизація не проводилась.

За результати обстеження було вирішено систематично здійснювати обстеження сільськогосподарських угідь на території селищної ради, для виявлення та запобігання використання родентицидів з діючою речовиною бродіфакум.

Тому, просимо всіх землекористувачів та землевласників дотримуватись чинного законодавства під час проведення робіт з використання хімічних засобів захисту рослин та не застосовувати  родентициди з діючою речовиною бродіфакум в межі 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна НААН.