Заклади освіти Чаплинської громади відзначили День вишиванки

Дата: 21.05.2020 08:29
Кількість переглядів: 1274

Я встану рано-вранці, на світанку,

Як спалахне на квіточці роса.

Вдягну найкращу в світі вишиванку

І оживе, засвітиться краса

В промінні сонця. І моя сорочка

У рунах, в квітах зразу оживе...

З чарівних квітів я сплету віночка

Й над світом щира пісня попливе.

Сорочка, що матуся вишивала,

Сердечко гріє, душу веселить.

Бо ж мама щастя-долю закликала.

Цей оберіг в житті нас захистить.

        

21 травня вся Україна святкує День вишиванки,  поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Вишиванка не була просто звичайним повсякденним одягом, і навіть не просто "одягом з нагоди". Українська вишита сорочка — це оберіг, який містить сакральні символи та енергетику вишивальника.

Для  оздоблення наші предки використовували два кольори. Червоний свідчив про життєдайну енергію сонця, кохання, радість землі. Чорний наші пращури наділяли магією життєвої сили рідної землі. А от традиційні нині маки в оздоблені не використовували, бо вважалися символом печалі та смерті.

За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.

День вишиванки у 2020 році проходить уже за іншим сценарієм. Ми не можемо зібратися разом та пройти святковою ходою у чарівних, різнобарвних сорочках, влаштувати флешмоб та заспівати разом українських пісень. Але ми не порушуємо наші традиції та втілюємо їх у новому форматі.

Закладами освіти Чаплинської селищної ради до Дня вишиванки виготовлені фотоколажі. Під чарівні українські пісні про вишиванку, переглядаючи фото наших юних козачат та україночок, чарівних вчителів та вихователів мимоволі поринаєш у минуле та знову відчуваєш той настрій ті приємні емоції пережиті під час минулорічних свят.

Українська вишита сорочка це не тільки гарний одяг, а й символ єднання українських сердець.

Відео посилання

https://www.youtube.com/watch?v=Lk1W_rGz_yc&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hX87qNENZUs

https://www.youtube.com/watch?v=OiMiqhSLxBU&feature=youtu.be

https://youtu.be/px7o_CE7v40

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора