У Чаплинській громаді відбувся мітинг-реквієм, присвячений   33-й річниці Чарнобильської катастрофи «ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ»

Дата: 26.04.2019 14:44
Кількість переглядів: 790

Серед усіх трагедій, які пережило людство, чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я, психіку людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. Драматизм чорнобильської катастрофи не піддається ніякому виміру. Ядерного удару зазнавали все нові території, небезпека радіоактивного ураження загрожувала масам людей, всьому живому. Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули світ, викликали до життя хвилю милосердя, бажання мільйонів людей допомогти перебороти спільну біду. 

Саме 26 квітня 2019 року за підтримки селищного голови Олексія Георгійовича Фаустова відбувся мітинг-реквієм, приурочений 33-й річниці з дня Чорнобильської трагедії.

Захід розпочався зі зворушливого вірша «Чорнобиль», автор і виконавець якого Марія Бурлак, учениця ОЗ НВК «Чаплинська школа - гімназія».

Слова вдячності виголосили заступник голови Чаплинської селищної ради О. М. Яшний та голова Чаплинської районної державної адміністрації О.А. Бурейко.

Хвилиною мовчання вшанували загиблих земляків-ліквідаторів.

У кожного часу свої герої. На заході були присутні земляки-ліквідатори, які в ті страшні хвилини опинилися на місцях, позначених смертю і болем. Вони не озиралися, не ховалися за  інших. У самому пеклі аварії вони виконали свій обов’язок, вижили  і разом з нами, а саме: Реут Юрій Олександрович, Фурман Віктор Степанович, Герега Олександр Станіславович, Волошин Олександр Петрович, Янке Володимир Володимирович, Ювженко Юрій Олександрович, Вознюк Петро Іванович, Корнійчук Микола Миколайович, Козловський Станіслав Феліксович, Захарченко Іван Миколайович, Афанасьєв Микола Іванович, Лісаков Олександр Олегович, Зінченко Віктор Опанасович, Луценко Олександр Васильович, Небога Валерій Анатолійович, Карпук Людмила Василівна, Щербина Сергій Вікторович, Костенко Віктор Тихонович, Поповійчук Василь Іванович, Коваль Стефан Іванович, Журавльов Володимир Васильович та Козак  Михайло Дмитрович.

Усім героям-ліквідаторам Анотолій Павлюк подарував пісню «Героям слава».

Також на заході звучали пісні у виконанні талановитих вокалістів: Віти Фаустової, Крістіни Іноземцевої, Ані Коваленко та Дар’ї Тарасенко. Подарували хореографічну композицію усім присутнім колектив «Аура». Також висловлюємо подяку Карині Кондратюк та Денису Коцюбському за участь у заході.

Працівниками комунального закладу Чаплинської селищної ради «Чаплинська центральна бібліотека» було організовано тематичну книжкову виставку.

Ведучими заходу були незрівнянні Олена Привалова та Ірина Міщенко.

Багато уроків дав нам Чорнобиль: це й урок недбалості й безвідповідальності, це й урок милосердя та професійної чесності, це урок людського героїзму та відваги.

Відтоді минуло вже майже 33 років.... Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна і нелегка, але все дається в порівнянні. Щастя нашої днини в тому, що ми живемо, а ті, що могли ніколи не народитися після 1986 року, народились, живуть і вчаться творити прекрасне.

Шановні ліквідатори бажаємо Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!

 

 

Крістіна Іноземцева – завідуюча сектором

культурно-дозвіллєвої діяльності

комунального закладу Чаплинської селищної ради «Чаплинський культурно-мистецький Центр»

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора