ЧАПЛИНСЬКОЮ ГРОМАДОЮ ВІДЗНАЧЕНО 100-piччя ПІДНЯТТЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРАПОРУ ЧОРНОМОРСЬКИМ ФЛОТОМ

Дата: 29.04.2018 10:57
Кількість переглядів: 957

Сьогодні, 29 квітня о 10:00 год., за підтримки голови Чаплинської  селищної ради  О.Г. Фаустова,  на площі 200-річчя Чаплинки відзначено 100-річчя з Дня підняття українського прапору Чорноморським флотом.

Захід організовано та проведено відділом культури Чаплинської селищної ради та комунальним закладом «Чаплинський культурно-мистецький центр».

На заході були присутні заступник голови Чаплинської селищної ради Яшний О.М., голова Чаплинської районної державної адміністрації Бурейко О.А., командир батальйону морської піхоти майор Погорілий В.М., які зазначили про важливість цієї події у встановлені Української держави та привітали усіх присутніх із цім святом.

 На площі зібрались мешканці громади та військовослужбовці, що дислокуються на території громади.

Ведуча Олена Привалова розпочала захід з передісторії, що вранці, 29 квітня 1918 року, спираючись на потужні проукраїнські настрої серед переважної більшості моряків-чорноморців, і, маючи мету врятувати флот від анархії та подальшого руйнування, контрадмірал М. Саблін прийняв виважене рішення про перехід Чорноморського флоту на службу Українській Народній Республіці. В той же день о 16 годині пополудні, з наказу командувача флотом контрадмірала М. Сабліна, флагманський лінкор "Юрій Побєдоносець", який стояв недалеко від Графської пристані, подав сигнал «Флоту підняти український прапор!». І на більшості кораблів флоту вишикувалися екіпажі під звуки сурм і дудок по команді «Стати до борту! На прапор і гюйс - струнко!» на гафелі і флагштоки злетіли українські прапори! В цю мить злетіли під Гімн України Державний прапор та  прапор Військово-Морських сил Збройних Сил України разом.

Під Гімн України військовослужбовці підняли два прапори – Прапор України та Прапор Чорноморського флоту.

Шановні військовослужбовці! Бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх ваших мрій і побажань. І хай прапор жовто-блакитний, завжди майорить під нашим чистим, мирним небом!

                                     Крістіна Іноземцева,

                                    завідуюча сектором культурно-дозвіллєвої діяльності

 КЗ «Чаплинський культурно-мистецький Центр»

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора