У Чаплинській громаді пройшли заходи, присвячені відзначенню Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

Дата: 12.04.2018 08:02
Кількість переглядів: 728

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй. З року в рік, в цей погожий весняний день, людство з тривожним трепетом в душі згадує тих, хто був закатований, знищений в фашистських таборах смерті.

         З цієї нагоди в малій залі комунального закладу Чаплинської селищної ради «Чаплинський культурно-мистецький Центр» відбувся урок – реквієм «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства», підготовлений відділом культури Чаплинської селищної ради та працівниками комунальних закладів «Чаплинська центральна бібліотека» та «Чаплинський культурно-мистецький Центр».

Захід відвідали молодь селища, студенти та викладачі Чаплинського професійного аграрного ліцею, були запрошені заступник голови селищної ради Яшний О.М. та начальник відділу культури Божко Т.В.

Глибоким болем звучали страшні факти жорстоких знущань в фашистських концтаборах смерті. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, багато таборів смерті знаходились на території Польщі: Треблінка, Бельцек, Собібор, Майданек, Освенцім.

На території України діяло два нацистських концтабори: у Львові (Янівський) та Києві (Сирецький). Вони зазначені в переліку концтаборів Федерального закону Німеччини стосовно компенсаційних випрат. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало близько 11 мільйонів. Серед них – сотні тисяч українців.

На заході демонструвалися документальні хроніки про табори Бухенвальд та Освенцім. Хвилиною мовчання зал вшанував пам'ять загиблих жертв нацизму. Сторінки минулого не треба забувати ніколи.

Ця зустріч глибоко вразила численні душі присутніх та змусила молодь задуматись як цінувати сьогоднішній мирний день.

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора