Творча делегація Чаплинської ТГ взяла участь у фестивалі народної творчості «Душа Півдня» та гастрофесту «Таврія-борщ»

Дата: 13.09.2021 20:03

12 вересня 2021 року в с. Великі Копані, Херсонського району відбувся фестиваль народної творчості «Душа Півдня» та гастрофест «Таврія-борщ», присвячений 30-й річниці Незалежності України. Організаторами фестивалю є Херсонський обласний Центр народної творчості; Великокопонівська селищна рада; відділ культури, молоді, спорту, туризму і охорони культурної спадщини Великокопанівської селищної ради та Великокопанівський сільський Будинок культури.

Чаплинську територіальну громаду представляли комунальний заклад Чаплинської селищної ради «Чаплинський культурно-мистецький Центр» та Магдалинівський сільський Будинок культури.

Фестиваль проводився по різним тематичним локаціям. Наші колективи взяли участь у наступних локаціях фестивалю:

«Арт-толока» - концертна програма творчих колективів Херсонщини. Комунальний заклад «Чаплинський культурно-мистецький Центр» представили - Вокальний гурт «Грація» (кер. А.Павлюк) з пісню «Несе Галя воду», виконання цієї пісні глядачі зустріли величезними оплесками. Вокальний ансамбль «Степова ліра» (кер. А.Павлюк) - порадували присутніх піснею «Гуляй народ». Чоловічий вокальний гурт «Чаплинські мотиви» (кер. А.Павлюк) виконали пісню «Вишиваночка-сорочка». Магдалинівський сільський Будинок культури  представив вокальний ансамбль «Тавричанка» (кер. Ю.Касьянов) з піснею «Слава Україні» та хореографічний колектив «Тодес» (кер. Т.Касьянова) «Бал-маскарад». Всі аматорські колективи відзначено дипломами за участь та тематичними сувенірами.

«Таврія-Борщ» - мистецько-кулінарний фестиваль, основним завданням якого є приготування найсмачнішого борщу за особливим рецептом. З цим завданням на відміно справилась Шеф-кухар – Оксана Мельник, Магдалинівського сільського Будинку культури, та приготувала борщ за власним рецептом «Борщ червоний з реберцями». Всі хто куштував дану страву відмітили особливий гармонійний смак притаманний українській кухні. Борщ шеф-кухаря залюбки смакували гості фестивалю, та більшістю голосів конкурсної комісії наш борщ отримав відзнаку «Феєрія смаку».

«Стіл достатку» - презентація страв та пригощання. Стіл достатку від Чаплинської ТГ порадував присутніх своїм різноманіттям страв української кухні. Та звичайно головною стравою був смачний борщ від Шеф-кухара – Оксани Мельник. Презентацію столу достатку провели учасниці вокального ансамблю «Забавні молодички» (кер.Л.Касьянова) Магдалинівський сільський Будинок культури. Всі бажаючі мали змогу посмакувати стравами української кухні, що були представлені.

«Воркшоп» - ярмарок майстрів декоративно-прикладного мистецтва. У ярмарку взяли участь талановиті майстрині декоративно-прикладного мистецтва від комунального закладу «Чаплинський культурно-мистецький Центр» - Алла Шахова, Лідія Стоян, Тетяна Гніденко, Марина Кузнєцова.

«Фото-шок» -  на даній локації працівниками комунального закладу «Чаплинський культурно-мистецький Центр» було представлено яскраву та веселу фотозону, що користувалась попитом у відвідувачів. Також на цій локації всіх присутніх розважав своєю грою на гітарі талановитий Євгеній Гаврилін, учасник Народного аматорського духового оркестру «Таврійські сурми» (кер.І.Іваськів) комунальний заклад «Чаплинський культурно-мистецький Центр».

Одною із фотозон фестивалю була стіна вишитих рушників Херсонщини «Заквітчаймо Україну рушниками», на якій серед рушників різних громад був представлений рушник Чаплинської ТГ, вишитий нашою талановитою, креативною та найулюбленішою майстринею-вишивальницею Тетяною Гавриліною.

Всі учасники та колективи отримали велике задоволення від участі в  фестивалі народної творчості «Душа Півдня» та гастрофесту «Таврія-борщ». Фестиваль дав змогу покращити виконавську майстерність творчих аматорських колективів громади, здійснити обмін досвідом, зарядитись позитивною енергетикою свята та отримати неймовірні враження.

Дякуємо всім учасникам, нехай цей фестиваль стане ще одним доказом ваших талантів і здібностей, нехай у вашому житті вас чекає ще багато таких участей, хай для вас кожен день дарує вірний стимул і високе прагнення, нехай допомагають боротися за радість і щастя підтримка близьких і друзів.

Інна Литвинова

методист КЗ «Чаплинський