Конкурс читців пам’яті Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 17.02.2021 16:55

17 лютого 2021 року на базі комунального закладу «Чаплинський культурно-мистецький Центр» відбувся І (відбірковий) етап щорічного обласного конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка «Світлиці Кобзаревих дум» організаторами якого є Департамент реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонський обласний Центр народної творчості.

Проведення такого конкурсу сприяє ознайомленню з духовною спадщиною українського народу, виявленню мистецьких талантів шанувальників творчості Т.Г. Шевченка та Лесі Українки, розвитку виконавської майстерності учасників конкурсу. До участі у конкурсі  читців  було запрошено читців-аматорів та поетичні театри Чаплинської територіальної громади. Виступи учасників конкурсу читців «Світлиця Кобзаревих дум» оцінювалися за такими критеріями: художній рівень репертуару, оригінальність створення композиції, рівень виконавської майстерності, сценічна культура, використання музики, шумів, інших додаткових ефектів.

Відкриття заходу відбулося з виконання авторського вірша на тему творчості Т.Г.Шевченка у виконанні гостя конкурсу, Чорного Олега, директора комунального закладу «Балтазарівський сільський Будинок культури». Цього року гарно виступили читці-аматори Завгородня Юлія – комунальний заклад «Балтазарівський сільський Будинок культури», Шевченко Лариса – Скадовська бібліотека-філія. З душею читала твори Т.Г.Шевченка та Лесі Українки Поліщук Ксенія – Балтазарівська бібліотека-філія. Не залишили байдужими всіх присутніх виступи Гребіневич Крістіни. Театральний гурток «Усмішка» - Першокостянтинівський сільський Будинок культури, порадував своїм виконанням присутніх.

Журі було нелегко визначити переможців І етапу обласного конкурсу читців, адже кожен учасник був неповторний у своєму виконанні. Дипломом І ступеня нагороджено Гнатюк Вікторію – Червонополянський сільський Будинок культури (худ.кер. Тетяна Довбня) з художньо-музичною композицією «Марина» за творами Т.Г.Шевченка.  Дипломом ІІ ступеня нагороджено Черкову Ашхен – Магдалинівський сільський Будинок культури (худ.кер. Людмила Касьянова) з віршами Т.Г.Шевченка «Лілея» та Лесі Українки «Мрії не зрадять, я так довго до тебе тужила…». Всі учасники конкурсу були відзначені Дипломами за участь та солодкими подарунками.

Завдяки таким заходам культурний простір України збагачується новими іменами, досягненнями молодих читців-аматорів, поетів, акторів.  Такі важливі культурні проекти, піднімають рівень обізнаності суспільства. Ми дякуємо всім конкурсантам за участь та щиро бажаємо натхнення, вдалих виступів та перемог, бути яскравими, винахідливими але головне в своїй творчості – це бути самим собою.