У Чаплинській громаді створено мобільну групу з надання соціальних послуг в умовах карантину

Дата: 26.03.2020 14:31

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, виконання заходів щодо забезпечення осіб похилого віку та малозахищених верств населення, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків, продовольством, ліками та предметами першої необхідності на території громади, розпорядженням Чаплинського селищного голови Фаустова О.Г. від 17.03.2020 року № 73 створено мобільну групу з надання соціальних послуг в умовах карантину, затверджено її склад та Порядок надання соціальних послуг.

До складу мобільної групи увійшли працівники комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чаплинської селищної ради», комунальної установи «Центр соціальних послуг Чаплинської селищної ради», волонтери товариства «Червоний Хрест України» та в.о. строст сел Чаплинської селищної ради.

Мобільна група спрямовує свою дію на найбільш незахищені категорії громадян: одиноких, одиноко проживаючих осіб, інвалідів, сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Згідно Порядку надання соціальних послуг у період карантину, надаються соціальні послуги:

• Інформаційно-розяснювальні (дотримання гігієнічно-санітарних норм, правил запобігання зараження інфекцією та рекомендацій МОЗ Алгоритму запровадження протиепідемічних заходів); включаючи дію позитивних емоцій щодо подолання панічного стану;
  • Представництво інтересів (подальше звернення у заклади охорони здоров’я , соціальні установи, органи місцевого самоврядування);
  • Натуральна допомога (продукти харчування  «прості пакунки», он-лайн замовлення продуктів, засобів індивідуального захисту, гігієнічних засобів);
  • Інші соціальні послуги, відповідно до виявлених потреб.

На 25.03.2020 року необхідність щодо потреби надання соціальних послуг задоволена, працівники комунальної установи Чаплинської селищної ради «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» працюють в звичайному  режимі.

Мобільна група надає різні види соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома, у першу чергу доставка ліків та продуктів харчування для убезпечення їх від інфікування. У терцентрі виявлено - 205 громадян, одиноких – 116, одиноко проживаючих – 48, з них 80 громадян – старше 80 років. В комунальній установі Чаплинської селищної ради «Центр соціальних послуг» Чаплинської селищної ради виявлено - 36 громадян.

Організуємо прийом від громадян, підприємців, установ: продукти харчування, одяг, предмети індивідуального захисту для потреб мало захищених громадян на період надзвичайної ситуації, карантину. Діємо на підставі Положення про Територіальний центр.

Так, громадянам  с. Кучерявоволодимирівка, зі значно зниженою руховою активністю, які є виявленими, для підтримки їх життєдіяльності, надано продукти харчування: борошно, олія.  Розподіл продуктів харчування надається відповідно до наказу та відомостей терцентру.

Дякуємо за спонсорську допомогу ПСП «Альфа-Агро» Брагінець І.В., СТОВ «Нива» Зайченко Р.Є, ТОВ «Чаплинський комбікормовий завод» Куцак М.Т..

Директор КУ Чаплинської селищної ради

«Територіальний центр соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)»