Робоча зустріч з прийомними батьками відбулась в Чаплинській селищній раді.

Дата: 25.11.2019 12:58

Робоча зустріч з прийомними батьками відбулась в Чаплинській селищній раді.
На сьогодні в громаді функціонує 6 прийомних сімей, 1 патронатна сім’я. Очікується  створення до кінця року ще однієї прийомної сім’ї. Кандидати вже надали всі необхідні документи до Центру соціальних послуг Чаплинської селищної ради, пройшли відповідне навчання та очікують на висновок регіональних фахівців.
Загалом, у прийомних сім’ях громади виховується 11 дітей, що мають статуси дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
У патронатній сім’ї в даний час перебуває 3 дитини із статусом сиріт, які невдовзі мають бути влаштовані у сімейні форми виховання.
На зустріч запрошено сім’ї району, а не тільки Чаплинської ОТГ, адже під час роботи із ними важливим є не тільки де проживає прийомна сім’я, а й походження дітей. Так, наприклад, дитина, яка походженням із села Новий Гай Чаплинської ОТГ виховується у прийомній сім’ї, що проживає на території Присиваської ОТГ. І такі випадки непоодинокі.
Для ефективної роботи, на зустріч запросили фахівців від партнерських організацій.
Начальник служби у справах дітей Чаплинської райдержадміністрації Жогло В.В. розповів щодо проблемних питань, з якими сім’ї стикаються під час проходження дітьми медоглядів, забезпечення житлом дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування, захисту майнових прав дітей. Наголосив на питаннях забезпечення безпеки дітей.
Керівник новоутвореного Центру надання адміністративних послуг Чаплинської селищної ради Шульга О.О. розповів про послуги установи, умови отримання, зокрема особами, що належать до пільгових категорій населення.
Про послуги Чаплинського бюро з надання безоплатної правової допомоги поінформувала керівник бюро Чавурська О.В.
Питання оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій висвітлила спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Чаплинської селищної ради Тищенко О.В.
Щодо соціального супроводження прийомних сімей, соціальної роботи із патронатною сім’єю, діяльністю пов’язаною із розвитком форм сімейного виховання поінформувала директор КУ «Центр соціальних послуг» Чаплинської селищної ради Ращупкіна А.М. та фахівець із соціальної роботи установи, відповідальна за даний напрямок роботи Войнаровська А.О.
По завершенню заходу всі учасники висловили свої пропозиції щодо налагодження ефективної співпраці у 2020 році, які будуть враховані під час планування  діяльності Центру соціальних послуг Чаплинської селищної ради.