Як не стати жертвою торгівлі людьми?

Дата: 18.10.2019 13:26
Кількість переглядів: 552

В Чаплинській ОТГ пройшли заходи до Дня боротьби з торгівлею людьми, а саме вуличні акції, групові та індивідуальні консультації, що супроводжувались розповсюдженням просвітницьких матеріалів, робочі зустрічі з партнерськими організаціями, що працюють в зазначеному напрямку.

До заходів, що проводили спеціалісти «Центру соціальних послуг» Чаплинської селищної ради  долучились  Чаплинське відділення поліції, районний центр зайнятості, районне управління соціального захисту населення, Чаплинський професійний аграрний ліцей.

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у жовтні 2007 року Європейським Парламентом.

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Тому, щоб українцям безпечно подорожувати, працювати, навчатися треба додержуватися необхідних правил безпеки.

Якщо плануєте подорожувати за кордоном:

 1. Заздалегідь знайдіть та запишіть контактну інформацію посольства України.
 2. Перед виїздом в іншу країну зареєструйтесь он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http://friend.mfa.gov.ua.
 3. Залишіть своїм рідним детальну інформацію про місце свого перебування: адресу, контактний телефон, копії паспорту та ін.
 4. Підтримуйте зв'язок з рідними та близькими, повідомляйте зразу про зміну місця перебування.
 5. Домовтеся заздалегідь з рідними про кодове слово, яке підкаже їм, що ви опинились у небезпечній ситуації.
 6. Не віддавайте свої документи нікому, окрім працівників правоохоронних органів та прикордонної служби.
 7. Не залишайте свій паспорт під заставу чи «для оформлення» додаткових документів.
 8. Зробіть копії важливих документів та покладіть їх в надійне місце окремо від оригіналів.

Якщо плануєте працювати за кордоном:

 1. Для легального працевлаштування за кордоном треба отримати в Україні робочу візу та необхідні дозволи. Туристична, гостьова віза або безвіз право на роботу не дає.
 2. Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на обраний вами напрямок діяльності і саме в ту країну, куди вам пропонують поїхати. На сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «Організаціям / Ліцензування» є перелік ліцензованих посередників.
 3. Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь які права ви маєте в країні перебування, звернувшись за консультацією в департамент консульської служби міністерства закордонних справ.
 4. Придбайте ще один мобільний телефон і картку та заховайте серед речей. Якщо Вас будуть утримувати, Ви зможете зв’язатись з рідними додатковим телефоном.
 5. Переконайтесь, що договір на роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно.
 6. Перевірте усі умови працевлаштування: контракт не має містити розмитих формулювань на кшталт “та інші види робіт”, “на вимогу роботодавця” та ін.
 7. Не погоджуйтесь на нелегальну роботу. А також не надавайте підроблені документи чи неправдиву інформацію при оформленні візи.
 8. У разі небезпеки телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги, навіть якщо ви перебуваєте в країні незаконно.

 

Якщо плануєте навчатися за кордоном:

1. Для легального навчання за кордоном треба отримати в Україні відповідну візу.

2. Вивчіть уважно умови прийому конкретного навчального закладу. Деякі з них враховують результати ЗНО, а деякі вимагають вступного тестування. Є платні навчальні програми, а є і безкоштовне навчання за рахунок отримання різних видів стипендій, грантів або за партнерською програмою (подвійний диплом).

3. Зателефонуйте рідним або друзям після приїзду. Впродовж всього періоду навчання періодично телефонуйте рідним і повідомляйте про ваше перебування.

4. Дотримуйтесь правил безпеки, що викладені раніше.

5. Не бійтесь звертатися по допомогу до державних установ, громадських організацій, поліції.

6. Станьте на консульський облік в країні, де будете навчатись та/або працювати (якщо термін перебування > 3 місяці).

 

Національна "гаряча" лінія з протидії домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за номерами 116 123 (з мобільних) або 0 800 500 335 (зі стаціонарних) консультує абонентів та абоненток, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми або потребують інформації перед виїздом за кордон на роботу, навчання, одруження тощо. «Гаряча» лінія анонімна, конфіденційна та безкоштовна.

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора