ДО ВІДОМА ЗЕМЛЕВЛАСНИКАМ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧАМ !

Дата: 25.03.2022 09:49

Державний реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва Херсонська область

Даний реєстр містить інформацію про найменування суб’єкта насінництва, заплановані на відповідний рік обсяги виробництва суб’єктом насінництва та розсадництва насіння та садивного матеріалу для реалізації (в розрізі культур, категорій та генерацій). Суб’єкти господарювання, які виробляють насіння та/або садивний матеріал мають бути включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва фізичної особи - підприємця або юридичної особи здійснюється Мінагрополітики за результатами розгляду відповідної заяви. В області у 2022 році налічувалося 26 таких суб’єктів, а саме:

Генічеська ДС ДУ ІЗК НААН України (пшениця)

ДП ДГ Асканійське ДСДС ІЗЗ НААН (горох, просо, пшениця, ячмінь)

ДП ДГ Інституту рису НААН (пшениця, рис, ячмінь)

ДП ДГ Копані Інституту зрошуваного землеробства (пшениця)

ДП ДГ Новокаховське (пшениця)

ДП ДГ Каховське Інституту зрошуваного землеробства (пшениця)

ДП ДГ Піонер Інституту зрошуваного землеробства (пшениця)

Інститут зрошуваного землеробства НААН (буркун, горох, картопля, кукурудза, люцерна, просо, пшениця, соя, ячмінь)

Інститут рису НААН (рис)

А/Ф радгосп Білозерський (виноград)

ПП Агросвіт (цибуля)

ПП Науково-дослідна селекційна станція НАСКО (кукурудза, морква, перець)

ПСП Альфа-Агро (льон, пшениця, ячмінь)

ПСП Ушба (пшениця, ячмінь)

СВК Борозенське (пшениця)

СТОВ Перше травня (пшениця)

ТОВ Агробізнес (пшениця, ячмінь)

ТОВ Дружба (пшениця, ячмінь)

ТОВ Тачанка Сад (пшениця, ячмінь)

ТОВ ТД Долинское (пшениця)

ТОВ ТД Зоря Плюс (часник)

ТОВ Українські Фрукти (горіх)

ТОВ Сіна (горох, соя)

ТОВ НФВ Дріада ЛТД (нут, пшениця)

ФГ Мужилко В.В. (огірок)

ФГ Аделаїда (картопля)

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ СОРТІВ РОСЛИН В УКРАЇНІ

Відповідно до закону України «Про охорону прав на сорти рослин» сорт рослин - це окрема група рослин (клон, лінія, гібрид першого покоління, популяція) у межах нижчого з відомих ботанічних таксонів, яка, незалежно від того, задовольняє вона повністю чи ні умови надання правової охорони.

Патент на сорт засвідчує авторство і виключні права на його використання. Патент України на сорт діє тільки на території України. Термін дії патенту починається з дати реєстрації та закінчується в останній день: 35-го року для сортів культур дерев, чагарників і винограду, 30-го року для всіх інших сортів. Роки відраховуються від року, наступного за роком реєстрації сорту.

УВАГА АГРАРІЇ ЧАПЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ!

Селищна рада надає інформацію про механізм кредитування аграріїв під державну портфельну гарантію

З метою забезпечення сільськогосподарських товаровиробників фінансовими ресурсами для успішного проведення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році Мінагрополітики ініціювало урядовий документ щодо запровадження механізму надання державних гарантій сільськогосподарським товаровиробникам, і Уряд одноголосно підтримав та прийняв постанову «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Працюватиме механізм кредитування аграріїв під державну портфельну гарантію. Суб’єктам господарювання агропромислового комплексу необхідно звернутися до банків, які беруть участь у програмі: ОЩАДБАНК, ПРИВАТБАНК, УКРГАЗБАНК, ТАСКОМБАНК, УКРЕКСІМБАНК, ОТП, МТБ, ВОСТОК, АЛЬЯНС, КІБ, АСВІО, ПІРЕУС, ЛЬВІВ, КРЕДІТВЕСТ, КРЕДІАГРІКОЛЬ, КРЕДОБАНК.

Право на участь у програмі мають сільськогосподарські підприємства у виручці яких питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно з оборотом за 2021 рік до 20 млн євро.

Отримати можна не більше 100 млн грн кредитних коштів під ринковий відсоток або не більше 50 млн грн під 0 (нуль) відсотків.

Заставою може бути майно, яке прийме банк, або зерно на сертифікованому елеваторі. Зерно приймається з коефіцієнтом 2,5. Це означає, що для отримання кредиту в розмірі 10 млн грн, потрібно надати під заставу зерно, вартістю 25 млн грн.

Під такі кредити держава дає банку державну портфельну гарантію у вигляді 80% від суми кредиту.

Кредит надається на 6 місяців. Отримати його можна буде до 31 травня поточного року включно.

Крім того, для спрощення процедур та полегшення проведення посівної

кампанії:

- дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;

- для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого

матеріалу.

ШАНОВНІ АГРАРІЇ ЧАПЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ!

З метою забезпечення аграріїв паливом (дизельне паливо, бензин) для старту

весняно-польових робіт, в умовах військового стану, Урядом досягнуто позитивних

домовленостей щодо реалізації посівної кампанії – 2022 в країні.

Так, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, спільно з

Міністерством аграрної політики та продовольства України починає збирати

заявки, за формою, що додається, стосовно потреби палива по регіонах, окремо по

кожному сільськогосподарському підприємству.

Просимо Вас, в найкоротший термін, заповнити заявку, відповідно до потреби.

Заповнену заявку необхідно направити на пошту:

farmersneeds2022@gmail.com , неодмінно зазначивши контактну особу, яка буде

постійно на зв’язку.

Під час формування обсягів пального, працівники Міністерство енергетики

та вугільної промисловості України, будуть інформувати суб’єктів

господарювання, за вказаним контактним номером, з відповідною пропозицією

обсягів, реалізаційної ціни та умов поставок палива.

В супереч ситуації, що склалась, на нас, разом з аграріями, покладено

відповідальну місію – збереження посівів озимих культур та отримання високих

урожаїв для забезпечення потреб області та України.

зразок замовлення.бланк