УВАГА!!! Керівникам с/г підприємств, фермерських господарств, землевласникам та землекористувачам

Дата: 18.03.2021 09:08
Кількість переглядів: 398

УВАГА!!!

Керівникам с/г підприємств, фермерських господарств, землевласникам та землекористувачам

 

В районі відмічено масову загибель сірих журавлів на території Великого Чапельського Поду біосферного заповідника «Асканія-Нова». На час проведення епізоотичного розслідування було виявлено 46 трупів сірого журавля, загибелі інших видів птиці не спостерігалась.

Просимо звернути вашу увагу, щодо обробітку посівів озимих зернових культур від мишоподібних гризунів та рекомендуємо обережно поводитися з отруєними принадами на полях.

Якщо на одному гектарі посівів озимих та багаторічних трав щільність мишоподібних гризунів досягає 3-5 і більше колоній, то треба негайно приступити до винищувальних заходів. Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів. Провести винищувальні заходи потрібно вчасно і в короткий термін.

Для захисту посівів озимих зернових культур проти мишоподібних гризунів використовувати біологічні препарати та родентициди дозволені до використання в Україні, згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів». Рекомендовані препарати згідно методики застосування закладають в нори з послідуючим їх засипанням. Кожний родентицид використовують відповідно до рекомендацій виробника і які слід бездоганно виконувати через високу токсичність цих препаратів.

Під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001 98 та правил особистої гігієни і точно виконувати інструкції по застосуванню препаратів.

Пам'ятайте: застосування навіть найефективніших засобів від повторного заселення гризунами не рятує. А головне при боротьбі з мишоподібними гризунами не слід забруднювати навколишнє середовище і піддавати ризику здоров'я і життя людини.

Доводимо до Вашого відома, що наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 05.12.2013 року скасовано державну реєстрацію пестицидів на основі фосфіду цинку та виключено їх з Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання на території України від мишоподібних гризунів. Дана вимога стосується таких пестицидів: принади родентицидні ФОСВІТ, г, РОДЕНФОС, СТРІЛЕЦЬ, а також препарати РОДЕНФОС, п., СТРІЛЕЦЬ, П., ФОСВІТ, п., ЩУРИН, п. тому їх використання заборонено.

 

Державний фітосанітарний інспектор                                 Галина ЩУР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора