Пам’ятка «Санітарні вимоги для місць масового скупчення населення»

Дата: 23.12.2019 11:49
Кількість переглядів: 391

         Напередодні новорічних свят, Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області нагадує, що «Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 р. N 145, регламентуються вимоги до проведення масових громадських заходів.
         Так, у населених пунктах, на території курортів, у місцях масового скупчення і відвідування громадян (парки, сквери, торгово-розважальні комплекси тощо) повинні влаштовуватись громадські вбиральні відповідно до вимог санітарного законодавства з розрахунку 1 санітарно-технічний прилад на 500 осіб. Забороняється будівництво громадських вбиралень, каналізованих на вигріб.
         За погодженням з Держпродспоживслужбою відповідної адміністративної території на період проведення масових громадських заходів (мітинги, концерти, спортивні змагання тощо) місця їх проведення необхідно додатково забезпечити контейнерами для зберігання побутових відходів та мобільними (пересувними) санітарно-технічними приладами (вбиральні, умивальники) із запасами питної води та герметичними ємностями для збору рідких відходів з розрахунку на чисельність громадян, що беруть участь у заходах, за нормами утворення відходів і водоспоживання.
         Вимоги до прибирання території парків полягають у такому. Господарська зона з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями повинна бути розташована не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення населення, що відпочиває (танцювальні майданчики, естради, фонтани, головні алеї, видовищні 

павільйони тощо).
         Кількість урн встановлюється з розрахунку одна урна на 800 кв.м площі парку. На головних алеях відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожного ларька, палатки, кіоску (продовольчого, сувенірного, книжкового тощо) встановлюється урна місткістю не менш ніж 10 куб.дм.
         Кількість контейнерів на господарських майданчиках визначається за показником середнього утворення відходів за 3 дні.
         Основне прибирання парків проводиться після їх закриття та до 8 години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи та опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження. 

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора