Шановні платники податків! Завчасно подбайте про сплату податків до бюджету, у зв’язку із святкуванням Новорічних та Різдвяних свят

Дата: 20.12.2019 11:50

Чаплинська державна податкова інспекція Новокаховського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє платникам податків, що відповідно до норм Податкового кодексу України термін сплати податків і зборів, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, не переноситься.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 №7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» установлено, що для святкування Нового року 1 січня 2020 року, робочі дні з понеділка, 30 грудня 2019 року переносяться на суботу, 21 грудня 2019 року, а з вівторка, 31 грудня 2019 року - на суботу, 28 грудня 2019 року.

Нагадуємо, якщо останній день сплати податку або збору припадає на вихідний або святковий день, то податкові зобов’язання необхідно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

З метою вчасного здійснення розрахунків та надходження коштів до бюджету, недопущення формування податкового боргу, рекомендуємо здійснити всі необхідні податкові платежі до 28 грудня 2019 року

Шановні платники податків, з метою недопущення формування податкового боргу, у разі невчасної сплати податків, не залишайте на останній день сплату податкових зобов’язань. Пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості порушує права усіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування потреб суспільства.

Щодо збільшення податків та зборів для ФОП

Чаплинська державна податкова інспекція Новокаховського управління Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що Законом про Держбюджет на 2020 рік передбачено, зокрема, збільшення з 01 січня 2020 року таких показників як мінімальна заробітна плата – її розмір становитиме 4723,0 грн., прожитковий мінімум для працездатних осіб – його розмір становитиме 2102 грн., внаслідок цього збільшуються і максимальні фіксовані ставки єдиного податку для ФОП  І та ІІ груп.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюють підприємцям сільські, селищні, міські ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 ПКУ).

Максимальний розмір ставок встановлюється:

1) для І групи платників єдиного податку - у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму;

2) для ІІ групи платників єдиного податку - у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, з січня 2020 року максимальні фіксовані ставки єдиного податку для ФОП-єдинників складатимуть:

для І групи - 210,20 грн ( 2102 грн х 10%);

для ІІ групи - 944,60 грн (4723 грн х 20%).

Показник мінімальної заробітної плати застосовується у разі визначення мінімального розміру ЄСВ.

Тобто, з січня 2020 року щомісячна сума єдиного соціального внеску для приватних підприємців становитиме 1039,06 грн (4723 грн х 22%).

З 01.01.2020 змінюються реквізити бюджетних рахунків

З 1 січня 2020 року у зв’язку з тим, що Державною казначейською службою України з початку 2020 року рахунки для сплати податків і зборів  будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями), змінюються реквізити бюджетних рахунків.

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 01.01.2020 року, після її отримання від Казначейства буде розміщена на вебпорталах органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».