У Чаплинській об’єднаній територіальній громаді відзначено 75-річчя визволення населених пунктів Чаплинської громади та 74 річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників

Дата: 30.10.2018 22:37

«Ніхто не забутий, ніщо не забуто»

Скільки років вже минуло з тієї пори

Як горіла земля під ногами

Багатьох немає ветеранів війни

Але ми пам’ятаємо про них,

Вони з нами …

Давно відгриміли бої Другої світової війни, але пам'ять про загиблих, врятувавших життя наступних поколінь, живе у наших серцях.

За роки окупації фашисти по звірячому замучили та розстріляли 352 мешканця Чаплинського району. На примусові каторжні роботи до Німеччини було відправлено 1996 чоловік. На фронтах Другої світової війни проти гітлерівських загарбників билися 789 жителів Чаплинки, 419 з них загинули.

30 жовтня 2018 року, у Чаплинській територіальній громаді, на площі 200-річчя селища Чаплинка, відбувся мітинг-реквієм  з нагоди  75 річчя визволення населених пунктів Чаплинської об’єднаної територіальної громади та 74 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Захід відбувся за підтримки Чаплинського селищного голови Фаустова О.Г., підготовлено та проведено відділом культури Чаплинської селищної ради, комунальним закладом Чаплинської селищної ради «Чаплинський культурно-мистецький Центр». Ведучою мітингу була Олена Привалова.

Зі словами привітання до присутніх звернувся голова Чаплинської селищної ради О.Г.Фаустов. Він наголосив, що ми повинні пам’ятати про тих, хто наближав перемогу над фашизмом, бився з ворогом на передовій та в тилу.

Голова районної державної адміністрації О.А. Бурейко нагадав, що в наш час теж триває війна, і ми повинні подолати загарбника.

Отець Протоієрей Миколай запропонував вшанувати всіх, хто поліг смертю хоробрих на фронті, у гітлерівських катівнях і таборах смерті хвилиною мовчання.

Слово від молоді  прозвучало від студентів Чаплинського аграрного ліцею Шахового Максима та Петрук Катерини.

Пісня  «Балада про ветеранів» прозвучала у виконанні Наталії Яцюк та Валентини Балясної.

Хореографічний колектив «Аура» (керівники Альона Бахмайєр та Тетяна Вакулко) виконав танок «Обеліск».

Анатолій Павлюк подарував усім присутнім пісню «Материнська пам'ять».

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам -односельцям.

Методист КЗ

Чаплинської селищної ради