Шановні власники земельних паїв! Якщо Ви це прочитаєте, то у Вас появиться шанс не втратити 1 січня 2023 року своє право на свої ж ділянки.

Дата: 09.12.2021 09:42
Кількість переглядів: 485

               До 1 січня 2023 року всі власники або спадкоємці паїв повинні оформити право власності на свої ділянки.

Ця вимога обумовлена статтею 13 Закону  «Про порядок виділення в натурі  (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

У законі йдеться, що якщо власник чи спадкоємець паю не оформив право власності на земельні ділянки до 1 січня 2023 року, то буде вважатися, що він відмовився від отримання земельної ділянки.

Земля без власника буде вважатися невитребуваню. Такі ділянки будуть визначені безхазяйними і передадуться в комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані.

Зареєструвати право власності можна у нотаріуса або через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який приймає документи для держреєстрації речових прав на нерухоме майно. Нагадаємо, що до 2013 року право власності на землю підтверджуються державним актом на право власності на земельну ділянку з місцевого органу Держкомзему.

Як це зробити? Необхідно звернутися до землевпорядної організації, яка виготовить необхідну документацію із землеустрою та внесе відомості про Вашу земельну ділянку до Державного земельного кадастру в результаті чого Ви отримаєте Витяг з ДЗК з присвоєним кадастровим номером.

Для реєстрації земельної ділянки в реєстрі речового права на нерухоме майно та їх обтяження потрібно:

1 Зайти в ЦНАП або нотаріуса, який займається реєстрацією прав на нерухоме майно.

2. Сплатити адміністративний збір в ЦНАП. Або збір і послуги нотаріуса.

3. Підготувати необхідні документи:

• Оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного номера.
• Квитанцію про оплату арбітражного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, в 2021 році — це 227 грн.).
• Витяг з Державного земельного кадастру.
• Документ, який є підставою виникнення права на ділянку. Це може бути договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво на спадщину, рішення суду або інший документ.

Всі ці документи ви відносите в ЦНАП або нотаріуса. Держреєстратор або нотаріус дають вам на підпис заяву про реєстрацію прав. Ця заява друкується держреєстратором або нотаріусом і підписується вами на місці. Далі воно розглядається не більше 5 робочих днів. Після цього ваше право повинно бути зареєстровано, а рішення про реєстрацію розміщено на сайті Міністерства юстиції.

Після того, як право власності внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ви стаєте власником земельної ділянки. Інформаційну виписку про право власності з Держреєстру речових прав можна отримати, при необхідності, самостійно через Кабінет електронних сервісів Мін’юсту .

Відділ земельних відносин

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора