Заборонено використовувати родентициди з діючою речовиною бродіфакум!

Дата: 03.09.2021 11:48

02 вересня 2021 року за участі представників Головного управління Держпродспоживслужби  в Херсонській області,  Чаплинського управління  Головного управління Держпродспоживслужби  в Херсонській області, представників селищної, сільських рад, керівників та працівників  сільськогосподарських підприємств району, проведено нараду щодо заборони застосування на території Херсонської області в межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна НААН України родентицидів з діючою речовиною бродіфакум (розпорядження голови ОДА від 15.07.2021 року № 592.

Найболючішим питанням для аграріїв стало те, що у вільному продажі (наявності) відсутні препарати які мають аналогічну дію родентицидів з діючою речовиною бродіфакум, що призводить до значних втрат посівних площ.

Було вирішено дане питання озвучити на обласних селекторних нарадах, чи то на нарадах відповідних служб обласної державної адміністрації, для прийняття відповідних заходів щодо першочергового забезпечення сільськогосподарських підприємства, які займаються вирощування с/г продукції на території селищної ради,  що входять до 40-кілометрової зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна НААН України, родентицидами, які мають таку ж ефективність як бродіфакум.

Додатково першим заступником селищного голови Анатолієм Віремейчиком  було піднято питання, щодо необхідності проведення щеплень (вакцинацію) від COVID - 19  працівниками с/г підприємств, установ та організацій.