Перевіряйте правильність заповнення платіжного документа. Як неповнолітній дитині отримати реєстраційний номер?

Дата: 14.06.2021 10:16
Кількість переглядів: 34

 

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує.

         Нарахування земельного податку громадянам здійснюють податкові органи за місцем знаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру.

         Відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування громадянам сум податку проводиться органами ДПС, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

         Сплачується даний податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

         Досить часто неправильне заповнення платіжного документа призводить до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету. Аби сплачені кошти зараховувалися в повному обсязі та своєчасно, просимо звертати особливу увагу на заповнення платіжного доручення, зокрема поля «Призначення платежу». У разі некоректного заповнення цього поля сплачена сума буде обліковуватись окремо як нез’ясована, а в інтегрованій картці платника податків може виникнути податковий борг, на який буде нараховуватися пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату платежу.

         Обов’язковими реквізитами у призначенні платежу є код платника податку або серія паспорту (для платників, які відмовились від коду), прізвище та ініціали платника.

         Сплачуючи у банках чи поштових відділеннях, перевіряйте правильність заповнення платіжного документа та будьте уважним при самостійній сплаті через банківські термінали, системи Інтернет-банкінгу тощо.

         Довідково: платники податків несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання (ст. 54.5 ст. 54 ПКУ).

Як неповнолітній дитині отримати реєстраційний номер?

У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляють як отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).

Особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання, може бути зареєстрована у Державному реєстрі шляхом:

виявленого бажання під час оформлення паспорта громадянина України вперше;

особистого звернення до контролюючого органу, надання Облікової картки за формою № 1ДР та пред’явлення документу, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство;

подання відповідних документів в електронному вигляді за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua).

Реєстраційний номер облікової картки платника податків, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом 5 робочих днів з дня звернення громадянина, а у разі одночасного оформлення з паспортом громадянина України, термін виготовлення – 20 робочих днів.

Реєстраційний номер зберігається за особою протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства, не підлягає скасуванню або заміні, за винятком, якщо після видачі облікової картки фізичної особи - платника податків встановлені порушення чи неточності при формуванні реєстраційного номера.

 

Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь