Мери українських міст озвучили позицію Асоціації міст України та закликали керівництво держави збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

Дата: 01.03.2021 15:26
Кількість переглядів: 979

Під час засідання Ради розвитку громад та територій мери закликали керівництво держави збільшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів. З такою пропозицією виступили члени Правління Асоціації міст України – Тернопільський міський голова Сергій Надал, Маріупольський міський голова Вадим Бойченко та мер міста Золотоноша Віталій Войцехівський.

Як зазначалося, Конгрес місцевих і регіональних влад може допомогти ефективніше працювати органам місцевого самоврядування, органам державної влади, а найголовніше — вирішити проблеми людей. Тернопільський міський голова подякував за врахування інтересів територіальних громад при голосуванні за проєкт змін до Бюджетного кодексу України, а саме, збереження на постійній основі зарахування до доходів загального фонду бюджетів місцевого самоврядування 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Також він висловив позицію Асоціації міст України щодо необхідності у наступному бюджетному процесі збільшити частину ПДФО, яка буде зараховуватися до місцевих бюджетів. «Попереду нас чекає багато викликів, які слід вирішувати разом. Адже у всіх нас єдина мета – сильна, незалежна, унітарна Україна», - наголосив Сергій Надал.

Вирішення інфраструктурних питань дасть новий імпульс розвитку населених пунктів. У рамках децентралізації, як основної та дієвої реформи, громади знайшли в собі можливості розвиватися і реалізовувати проєкти. Вадим Бойченко від імені Правління Асоціації міст України звернувся до керівництва держави з проханням збільшити відсоток ПДФО, який буде спрямовуватися до місцевих бюджетів та зміцнить економічний потенціал територій та спроможність громад.

Віталій Войцехівський звернув увагу на недостатній рівень фінансового забезпечення територіальних громад та від імені Асоціації міст України закликав керівників держави збільшити частку зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

Нагадаємо, секторальна стратегія «Місцеві фінанси», розроблена Асоціацією міст України в рамках проєкту ПУЛЬС та схвалена Правлінням АМУ, передбачає збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 80%.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора