Збережи пам’ять. Збережи правду.

Дата: 27.11.2020 16:48

Щороку, наприкінці листопада, вся Україна відзначає День жертв голодомору і політичних репресій.

Тож коли приходить четверта неділя листопада, нерідко чуєш: «Знову голодомор. Знову репресії. Та скільки можна цієї чорнухи? Невже в нашому минулому не було нічого світлого і святого?». Було і світле, і святе, було те, що дало силу і життя багатьом попереднім поколінням, дало їм почуття власної гідності, впевненість у собі і майбутньому своїх нащадків. Але було й те, забути яке перед власною совістю стало б злочином.

У населених пунктах Чаплинської громади закладами культури організовано та проведено тематичні заходи:  години памяті та траурна хода до памятного знаку в селищі Чаплинка. Вшанували память жертв голодоморів хвилиною мовчання та провели акцію «Запали свічку».

У бібліотеках громади для відвідувачів організовано тематичні книжкові виставки.

Голодомор. Чи змінив він нашу свідомість? Хто пережив, той це і так знав, а хто так і не прийняв Голодомор, той і досі являється рабом великої ідеології. Не будемо лукавити: видавити з себе раба не допоможе жоден Акт чи президентський Указ. Покаяння приходить з роками, а свобода – результат насамперед внутрішній.