Що таке диверсія ?
Службою у справах дітей Чаплинської селищної ради спільно з ОЗ «Чаплинський ліцей» Чаплинської селищної ради та Каховським РВП ГУНП в Херсонській області проведено інформаційно-просвітницький захід щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності у форматі лекції. В заході взяли участь т.в.о. начальника служби у справах дітей, педагоги, здобувачі освіти 8-11 класів Чаплинського ліцею.
Під час проведення лекції підлітків ознайомлено з методами, які використовують вербувальники для залучення дітей до протиправної діяльності, з відповідальністю, яку неповнолітні можуть понести за участь у диверсіях, а також надано інформацію, що і як мають вчиняти діти, щоб уникнути небезпеки.
Хочемо ще раз наголосити, що таке диверсія і яка відповідальність передбачена Кримінальним кодексом України. Згідно зі статтею 113 ККУ диверсія – це умисні дії, спрямовані на:
- руйнування об’єктів інфраструктури (мости, електростанції, залізничні шляхи тощо);
- пошкодження військових об’єктів або майна;
- вчинення вибухів, підпалів, знищення чи псування матеріальних цінностей;
- інші дії, що мають на меті послабити державу, створити небезпеку для життя людей чи дестабілізувати ситуацію в країні.
Диверсія є тяжким злочином, навіть якщо її скоїв підліток. Відповідальність для неповнолітніх: згідно зі статтею 22 ККУ підлітки віком від 14 років можуть нести кримінальну відповідальність за тяжкі злочини, зокрема за диверсії. Це означає, що навіть якщо дитина вчинила злочин під тиском або за обіцянку винагороди, вона може отримати суворе покарання.
Разом з тим слід зазначити, що, згідно частини 3 статті 111 ККУ громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
Як уникнути небезпеки? По-перше, не діліться особистою інформацією в інтернеті, не публікуйте свої контактні або персональні дані в соціальних мережах. По-друге, уникайте знайомств та зустрічей з незнайомцями, які обіцяють легкі гроші або подарунки за «цікаву роботу», особливо якщо вона стосується збору інформації про військові об’єкти. По-третє, не передавайте підозрілі пакунки, сумки, рюкзаки від незнайомих людей.
Куди можна звернутися у разі надходження пропозиції щодо залучення до диверсійної діяльності? Діти можуть звернутися до батьків, педагогів або поліції. Інформацію про можливі факти протиправної діяльності слід негайно повідомити поліції за телефонним номером «102» або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.