Свято Маланки та Василя в Магдалинівці!

Дата: 17.01.2022 16:55

13 січня в Україні традиційно святкують Маланки, або Щедрий вечір. Це свято також відоме під назвою Старий Новий рік, або Новий рік за старим стилем. Адже саме з 13 на 14 січня, або з 31 грудня на 1 січня за юліанським календарем, наші предки відзначали прихід Нового року.

В українських традиціях Щедрий вечір — одне із найбільших свят зимового циклу разом із Різдвом та Водохрещем. А тому в різних регіонах України його відзначали справді щедро: з веселими гуляннями, танцями та переодяганнями, обрядами на вдалий рік та смачними частуваннями.

Тож 13 січня учасники театрального гуртка «Дебют» разом з вокальним ансамблем «Забавні молодички» Магдалинівського сільського Будинку культури влаштували яскраве театралізоване дійство за давніми традиціями свята Маланки й Василя для своїх односельців.

Щедрий вечір, добрий вечір!

Щедрик, щедрик, щедрівочко,

Йде з хати до хати