Інформування 18.08.2021

Дата: 18.08.2021 13:35
Кількість переглядів: 314

 

Хто не може скористатися правом на одноразове декларування активів

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про можливість у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року в рамках одноразового (спеціального) добровільного декларування повідомити про власні активи та кошти, які раніше були приховані від оподаткування.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть громадяни – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а громадяни, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Разом із тим, не можуть бути декларантами особи, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами;

починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування та ін.), а також особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи.

Це не стосується осіб, які претендували (претендують) на зайняття посад, перебування на яких вимагає (вимагало) від особи подання відповідної декларації, та не були призначені на такі посади.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Не проґавте строки сплати податку на нерухоме майно

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує.

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) громадянами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації (п. п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України).

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Які документи має подати громадянин, щоб отримати податкову знижку?

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що відповідно до п. п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу України, далі – ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Копії таких документів надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (абзац перший п. п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

У разі, якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа (абзац перший п. п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Частиною шостою ст. 79 Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту» встановлено, що розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг, встановлюються договором.

Отже, громадянин, який має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, зобов’язаний подати до контролюючого органу разом з декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою, копію договору з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення тощо.

Детальніше – у розділі 103.06.03 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу: https://zir.tax.gov.ua.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора