На Херсонщині показники сплати ПДВ майже на 56 відсотків перевищують минулорічні

Дата: 18.05.2021 16:44
Кількість переглядів: 262

За даними відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у січні – квітні 2021 року суб’єкти господарювання Херсонщини сплатили до державного бюджету 768,4 млн гривень податку на додану вартість. Надходження перевищили рівень аналогічного періоду минулого року на 274,3 млн гривень, що становить майже 56 відсотків.

Такий показник – це реакція підприємців на створення прозорих, чесних та конкурентних умов ведення підприємництва. Завдяки протидії потенційним бюджетним ризикам представники бізнесу реального сектору економіки отримують більшу частину ринку. Відповідно – сплата ПДВ зростає.

Варто додати, що з метою упередження використання тіньових схем та мінімізації ПДВ, функціонує Система моніторингу критеріїв оцінки ризиків. Цей механізм в автоматичному режимі безособово зіставляє та аналізує господарські операції усіх без винятку платників, зупиняючи реєстрацію ризикових оборудок. Своєю чергою, фахівці податкового відомства відбирають ті господарські операції, які несуть завдають втрати бюджету. Водночас кожен платник має право і можливість підтвердити обґрунтованість своїх дій документально, після чого реєстрація податкових накладних відновлюється.

 

Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

 

А ти сплатив туристичний збір?

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує про сплату туристичного збору (далізбір) − місцевого збору, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

         Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці з метою тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі). Відпочивальники перед тимчасовим розміщенням сплачують суму збору авансовим внеском податковим агентам, які справляють збір за ставками, визначеними рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

         Не допускається повторне справляння збору за один і той самий період перебування на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, якщо платник вже його сплачував.

         Згідно з рішенням органів місцевого самоврядування, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

         а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб, фізичними особамипідприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);

         б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

         в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою обєднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

         Від сплати збору звільняються особи, які:

         а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

         б) мають місце проживання в Україні та прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у житлових будинках, прибудовах до житлового будинку, квартирах, котеджах, кімнатах, садових будинках, дачних будинках, будь-яких інших обєктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі), визначених п.п. «б» п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 Податкового кодексу України (даліПКУ);

         в) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супровідного);

         г) ветерани війни;

         ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

         д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

         е) діти віком до 18 років;

         є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

         ж) члени сімї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. «б» п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

         з) взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України від 20.10.2014 № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» зі змінами та доповненнями, які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

         Встигни сплатити збір за своїм місцем знаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідного органу місцевої влади.

         Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

 

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора