Чи є платниками туристичного збору іноземці, які прибули у відрядження?

Дата: 21.05.2021 14:42
Кількість переглядів: 75

 

 

         Іноземці, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі) та не мають статусу резидента, є платниками туристичного збору (далі – збір).

         Резидентом є іноземний громадянин, який проживає в Україні, що підтверджується відповідним документом.

         У разі, якщо державу, в якій громадянин має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо такий громадянин не має місця постійного проживання у жодній з держав, він вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року. Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

         Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого-четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.

         Справляння збору може здійснюватися у таких місцях проживання (ночівлі):

         а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

         б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

         Ставка туристичного збору приймається рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі).

         Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах. З нами ви завжди будете в курсі актуальних новин податкового законодавства.

 

«Податкова відпустка" для підприємців-спрощенців І-ІІ групп

 

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Кримта м. Севастополі відповідає на запитання платників податків.

         Відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України (даліПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

         Інформація про період щорічної відпустки та терміни втрати працездатності з обовязковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).

         Разом з цим звертаємо увагу на те, що на період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок у період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.

         Спілкуйся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь