“Тютюновий” податок хочуть перекласти на великий бізнес, втратити можуть місцеві бюджети
Влада хоче перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців, внаслідок чого місцеві бюджети громад можуть втратити 2,4 мільярда гривень,в тому числі Чаплинська громада близько 640 тис. грн.?
Наразі роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що йде до місцевих бюджетів. Проте урядовим законопроєктом зобов’язання хочуть перекласти на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів.
В урядовому законопроекті закладено норму вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Через це муніципалітети можуть втратити 2,4 млрд грн, а справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не може запровадити.
Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет. Запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.
Олександр Слобожан Виконавчий директор Асоціації міст України: «Всі пропозиції податкової реформи в частині місцевих бюджетів ми з Мінфіном відпрацювали і їх підтримуємо, оскільки призведуть до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до ОПУ, щоб їх було розглянуто Президентом як невідкладні. На жаль, на фініші обговорення окремі лобісти, прикриваючись іменем Президента, заклали в концепцію положення щодо вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Ми це категорично не підтримаємо, бо втрати муніципалітетів складуть 2.4 млрд грн. А справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не зможе запровадити. Ми проходили це з акцизом на пальне. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. Не думаю, що тютюнові кампанії будуть підтримувати таку ініціативу. Сьогодні вони мають на своєму боці всі громади, які бороться з нелегальним обігом сигарет, бо отримають акциз с легально проданих цигарок. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад. Хто тоді програє більше виробники, ретейл, Мінфін? Думаю питання риторичне – всі».
Сподіваємося, що член парламентського комітету з питань місцевого самворядування Володимир Іванов та член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Ковальов підтримають громади Херсонщини і не будуть голосувати за такі зміни до законодавства, які позбавлять громади 2,4 млрд грн.!!!