ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ

Дата: 26.04.2021 16:54

Минають роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилює людей – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від покривдженої землі.

Сьогоднішній мітинг-реквієм був присвячений 35-й річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день об’єднав нас, одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

На заході були присутні почесні гості, ліквідатори-чорнобильці: Реут Юрій Олександрович, Фурман Віктор Степанович, Герега Олександр Станіславович, Волошин Олександр Петрович, Янке Володимир Володимирович, Ювженко Юрій Олександрович, Корнійчук Микола Миколайович, Козловський Станіслав Феліксович, Захарченко Іван Миколайович , Афанасьєв Микола Іванович, Лісаков Олександр Олегович, Зінченко Віктор Опанасович, Луценко Олександр Васильович, Небога Валерій Анатолійович, Карпук Людмила Василівна, Щербина Сергій Вікторович, Костенко Віктор Тихонович, Поповійчук Василь Іванович, Коваль Стефан Іванович, Журавльов Володимир Васильович, Козак  Михайло Дмитрович та Заверуха Петро Никифирович.

Із словами вдячності до ліквідаторів звернувся голова Чаплинської селищної ради Олексій Георгійович Фаустов та вручив подяки голови Чаплиської селищної ради з грошовою допомогою: Афанасьєву Миколі Івановичу, Лісакову Олександру Олеговичу, Костенку Віктору Тихоновичу, Луценку Олександру Васильовичу, Небогі Валерію Анатолійовичу, Зінченку Віктору Опанасовичу, Заверухі Петру Никифировичу, Фурману Віктору Степановичу та Карпук Людмилі Василівні.

Хвилиною мовчання вшанували тих, хто ліквідував наслідки аварії й у розквіті сил пішов із життя.

Мітинг супроводжувався тематичними номерами у виконанні Анатолія Павлюка та Крістіни Іноземцевої. Захід провела щира ведуча Олена Привалова

Після завершення заходу усі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії.

Минатимуть десятиліття, але сумний набат Чорнобиля не дає заспокоїтися нам.  Кажуть, час лікує, затягує рани. Це неправда. Просто біль відходить кудись глибоко в серце, приживається там, освоюється, і нікуди від цього не дінешся. Сьогодні кожен із нас розуміє, що сенс життя полягає в тому, щоб поважати природу, яка створила людину. Тому у нашій  свідомості повинна відбутися революція,  яка подарує Землі розумного друга – людину екологічної доби. З'явившись під знаком біблійної «зірки Полин», Чорнобиль став якщо й не розплатою, то найсерйознішою пересторогою нашому варварству і  сваволі.  Тож хай палає  свічка пам’яті і  надії  в день річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Хай полум'я свічок у наших душах зіллється в одне полум'я віри. Ми будемо жити!

Крістіна Іноземцева

завідуюча сектором культурно-дозвіллєвої діяльності

КЗ «Чаплинський  культурно – мистецький Центр».