Здаєш житло у найм - сплати податок/ InfoTAX доповнено новими режимами та сервісами.

Дата: 03.12.2020 16:13
Кількість переглядів: 394

         В Головному управлінні ДПС у Херсонській області Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують, що орендодавець (той, хто здає житло) є фізичною особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету із суми отриманого доходу.

         Кожен орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме, впродовж 40 календарних днів, після останнього дня звітного кварталу.

         Усі отримані доходи від надання в оренду нерухомості оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

         При нарахуванні доходу, фізичній особі необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (пп. 170.1 Податкового кодексу України).

         Слід зазначити, що мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

InfoTAX доповнено новими режимами та сервісами

         Новий режим «СЕА РПСЕ»  надає користувачам-платникам акцизного податку актуальну інформацію щодо:

         - суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати акцизні накладні по кожному складу та виду пального в Єдиному реєстрі реалізації пального та спирту етилового;

         - суми залишку на Казначейскому рахунку.

         Режим «СЕА ПДВ» доповнено інформацією про суми податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України.

         На сьогодні InfoTAX надає близько 20 сервісів, до яких під’єдналося понад 7 тис. користувачів.

         Пропозиції та відгуки щодо роботи InfoTAX  можна надіслати на адресу infozvit@tax.gov.ua.

 

         Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

ДПС оприлюднено інформацію щодо обсягу проданого

пального у розрізі територій

 

         З огляду на численні звернення обласних, районних, міських та селищних рад щодо розподілу частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування повідомляємо.

         Постановою КМУ від 12.02.2020 № 73 «Деякі питання зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році» затверджено порядок розрахунку частки акцизного податку.

         Наразі ДПС, на виконання вимог цієї постанови, двічі на рік здійснює відбір інформації з урахуванням даних РРО про обсяг роздрібного продажу пального (за півріччя) у розрізі КОАТУУ (Державний класифікатор субєктів адміністративно-територіального устрою)  та літрах.

         Для надання можливості органам місцевого самоврядування самостійно аналізувати інформацію про виторги, проведені через РРО при продажу пального, у розрізі адміністративно-територіального поділу на вебпорталі ДПС у розділі «Діяльність» створено нову рубрику «Інформація щодо обсягу проданих через РРО підакцизних товарів у розрізі КОАТУУ».

         Наразі у новій рубриці розміщено:

         - інформацію щодо обсягу  проданого пального у розрізі КОАТУУ за     І півріччя 2020 року;

         - інформацію щодо обсягу  проданого пального у розрізі КОАТУУ за ІІІ квартал 2020 року.

         Надалі інформація щодо обсягу проданого через РРО пального у розрізі КОАТУУ розміщуватиметься на вебпорталі ДПС поквартально.

                                                                       Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора