Деякі зміни для платників єдиного податку

Дата: 24.11.2020 14:21
Кількість переглядів: 72

         Нагадуємо: з 23.05.2020 набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», основні положення якого набрали чинності з 23.05.2020, а для окремих положень термін набрання чинності визначений з 01.07.2020 та 01.01.2021 року.

        

         Пропонуємо ознайомитися зі змінами:

 

Спадщина від рідного брата.

Чи необхідно декларувати та сплачувати ПДФО?

 

         Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертають увагу, що за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

       Податковим кодексом України визначено, що членами сім’ї фізичної  особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються рідні брати та сестри, баба та дід зі сторони матері та батька, онуки (п п. 14.1.264 ст. 264 Податкового кодексу).

         Отриманий дохід у вигляді спадщини від рідного брата оподатковується за нульовою ставкою, щорічну декларацію про майновий стан і доходи подавати не потрібно (п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу).

Про різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій

         Нагадуємо: з 23.05.2020 набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», основні положення якого набрали чинності з 23.05.2020, а для окремих положень термін набрання чинності визначений з 01.07.2020 та 01.01.2021 року.

         Пропонуємо ознайомитися зі змінами:

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь