Вільні творити майбутнє

Дата: 21.11.2020 07:13
Кількість переглядів: 382

21 листопада щорічно відзначається День Гідності і Свободи згідно з указом Президента України від 13 листопада 2014 року. Саме цей день став початком знаменних доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року.

         З цього дня розпочались перші акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. І значно поширилися після силового розгону демонстрації у Києві вночі                  30 листопада. Під час протестів відбулися мітинги, демонстрації та студентські страйки.

         Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним  і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність, заплативши, однак, за такі цінності найвищу ціну – життям 107 учасників акції протесту, Героїв України, названих Небесною Сотнею.

         Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, не зважаючи на страх. Страх смерті.

         Але варто пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотній – події, які почалися біля монументу Незалежності тривають і досі. Українці вибороли свободу і незалежність своєї держави і це їх щасливе майбутнє.

         Цій знаковій події працівники Чаплинської центральної бібліотеки презентували книжково-ілюстративну виставку «День, що змінив нашу країну» для  користувачів бібліотеки. Бібліотекарі вкотре розповідають відвідувачам про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора