Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області інформує

Дата: 02.07.2020 10:10
Кількість переглядів: 537

НОВА СЕРВІСНА ПОСЛУГА - “АВТОМАТИЧНЕ

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ”

 

Пенсійним фондом України на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» у червні 2020 року розпочато впровадження автоматичного призначення пенсій.

Послуга надаватиметься засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та дозволятиме призначати пенсії автоматично при досягненні пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Пенсійному фонді даних, завчасно поданих майбутніми пенсіонерами.

Для цього необхідно заповнити анкету-заяву, додати скановані копії документів, підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до територіального органу ПФУ.

Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автоматичне призначення пенсії» буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої стануть доступні для перегляду у відповідному розділі на вебпорталі «Моя пенсія» особам, які набули статусу пенсіонерів.

З початку роботи сервісу автоматичного призначення пенсії анкети-заяви подали 44 майбутніх пенсіонери.

Автоматичне призначення пенсії – дуже актуальний на сьогодні сервіс Пенсійного фонду, оскільки дозволяє призначити пенсію без відвідування сервісного центру та відповідно уникнути небажаних контактів під час карантину.

 

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 1 ЛИПНЯ

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» із 1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1 712 гривень (збільшився на 74,00 грн). У зв'язку з цим органами Пенсійного фонду перераховано мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму

Перераховано мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Також, перерахована доплата за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

Переглянуто розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

- підвищення ветеранам війни;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань;

- надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону;

- статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

Мінімальний розмір пенсії непрацюючих осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з 1 липня становить 5 136 грн (1 712 грн х 3).

Це ті працівники, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років (для чоловіків) та 7,5 року (для жінок), розмір пенсії яких встановлюється згідно із Законом не нижче трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

З 1 липня мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на одного утриманця не може бути меншим ніж 1 712,00 грн; на двох утриманців – 2 054,4 грн (1 712 грн х 120%); на трьох і більше утриманців – 2 568,00 грн (1 712 грн х 150%).

Перераховано і мінімальні пенсії у зв’язку із втратою годувальника особам, які отримують пенсії за «військовим» Законом (мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника у ціх осіб з 1 липня не може бути меншим ніж 3 424,00 грн (1 712 грн х 2) на одного утриманця.

Розмір надбавки до пенсії згідно зі статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів», який встановлюється у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 липня становить 211,80 грн (2 118,00 грн х10%).

Не підлягають перерахунку деякі надбавки і підвищення. Вони виплачуються у фіксованому розмірі, як це передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 та від 25.03.2014 № 112. А саме:

- підвищення членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, – 398,58 грн;

- підвищення дітям війни – у розмірі 66,43 грн.

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться. Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

Але! Відповідно до Прикінцевих положень Закону України № 2148–VIII від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мінімальна пенсійна виплата з 1 липня не може бути нижчою ніж 1 712 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 з 01.07.2020:

- у осіб з І групою інвалідності та осіб ІІ та ІІІ групи інвалідності внаслідок війни, учасників бойових дій Другої світової війни, які досягли 85 річного віку розмір пенсії не може бути меншим за 650 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто розмір пенсії не може бути нижчим за 11 128,00 грн;

- у осіб з ІІ групою інвалідності війни – 525%, мінімальний розмір пенсії – 8 988,00 грн;

- у осіб з ІІІ групою інвалідності війни – 360%, мінімальний розмір пенсії -  6 163,20 грн.

Для учасників бойових дій мінімальний розмір пенсії складатиме 165% від прожиткового мінімуму, або 2 824,80 грн.

При цьому, пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується понад встановлений мінімальний розмір пенсійної виплати.

З урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 для осіб, що мають страховий стаж не менше як 30 років жінки, 35 років чоловіки, мінімальна пенсійна виплата становить 2 100,00 грн, а для громадян, старших за 80 років, які мають страховий стаж не менше як 20 років жінки і 25 років чоловіки - 2 600,00 грн.

З огляду на вищезазначене, суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, оскільки залежать від наявності складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму.

Перерахунок пенсій здійснено автоматично, тож звертатися в органи Пенсійного фонду з цього приводу непотрібно (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

Перерахований розмір пенсій отримає понад 238 тис. Осіб.

Додаткову інформацію завжди можна отримати за телефоном “гарячої” лінії Головного управління Пенсійного Фонду України  в Херсонській області 0552 35 39 02, «військові»  пенсіонери можуть звертатися за номером 0552 45 39 43.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора