Діють зменшені штрафи для роботодавців

Дата: 02.03.2020 15:57
Кількість переглядів: 630

 

 

2 лютого 2020 року набув чинності Закон № 378-IX, який вносить зміни до ст. 265 КЗпП та зменшує трудові штрафи в декілька разів.

Тепер за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ — штраф 10 розмірів мінзарплати (47 230 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 30 мінзарплат). До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3 груп — попередження. За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення — 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (4723 х 30 = 141 тис. 690 грн).

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — штраф 2 розміри мінзарплати (9446 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (було 10 мінзарплат).

Недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам — штраф 4 розміри мінзарплати (18 892 грн) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення. До юрособ і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1–3 груп — попередження. Раніше штрафували на 10 розмірів мінзарплати за кожного працівника.

Недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформленных працівників — штраф 16 розмірів мінзарплати (75 568 грн) замість діючих раніше 100 мінзарплат.

Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2–7 ч. 2 ст. 265 КЗпП — штраф 1 розмір мінзарплати за кожне таке порушення (4723 грн). За повторне впродовж року з дня виявлення порушення — 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн).

У разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.

У разі виконання припису Держпраці і усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати зарплати, недотримання гарантій оплати праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.

За недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЕСВ, штрафних санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.

Порівняльні розміри діючих та попередніх штрафів

Вид порушення

Розмір штрафу

до 2 лютого 2020 року

з 2 лютого 2020 року

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

30 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2020 році — 47 230 грн).
До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиногоподатку 1–3 груп, — попередження.
За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення —30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (141 690 грн)

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві

Виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ

Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

Не змінилося (14 169 грн)

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

10 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

2 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (9446 грн)

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам

10 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

4 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (18 892 грн).
До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиногоподатку 1–3 груп — попередження

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

Не змінилося (14 169 грн)

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників

100 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

16 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (75 568 грн)

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абз. 2–7 ч. 2 ст. 265 КЗпП

1 розмір мінзарплати

1 розмір мінімальної зарплати за кожне таке порушення (4723 грн).
За повторне протягом року з дня виявлення порушення — 2 розміримінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн)

Згідно зі ст. 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата з першого січня 2020 року становить 4723 грн.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт