Правила пожежної безпеки протягом пожежонебезпечного періоду

Дата: 15.07.2019 08:47

Відділ архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства, комунального майна, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту Чаплинської селищної ради нагадує, що пожежонебезпечний період зараз перебуває у своїй активній фазі. У спекотну погоду загроза виникнення загорянь значно зростає. Від своєчасного виявлення загорання і гасіння на початковій стадії залежить подальший успіх ліквідації пожежі.

Найбільшу небезпеку становлять загоряння трави і сміття поблизу занедбаних будівель, ліній електропередач та інших комунікацій. Щоб уникнути серйозних наслідків від подібних пожеж необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:
- прибирайте суху траву та сміття навколо будинку, але ні в якому разі не спалюйте їх;
- дотримуйтесь особливої ??обережності при поводженні з вогнем - пам'ятайте, що навіть не загашений сірник або сигарета, кинуті в траву або сміттєвий контейнер, можуть послужити причиною загоряння і привести до серйозної пожежі;
-  не запалюйте суху траву;
- не дозволяйте дітям грати з пожежонебезпечними предметами.
         По сухій траві, особливо у вітряну погоду, вогонь здатний проходити величезні відстані і створювати загрозу будівлям і цілим населеним пунктам. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну - до 30 км; висота полум'я сягати 2-х метрів. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку і швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

Нагадуємо, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- відвідувати хвойні ліси при оголошенні пожежної небезпеки 5 класу;
- розводити багаття у лісі та лісопосадках;
- заїжджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я;
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
- створювати смітники та спалювати відходи;
- спалювати стерню та післяжнивні рештки на сільськогосподарських полях.

Шановні громадяни!

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером "101".

Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.