У Чаплинській громаді вшанували жертв голодомору та політичних репресій

Дата: 26.11.2018 11:25

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як голодомор 1932-1933-го. Жахливі і вражаючі статистики цих років. За один рік загинула п’ята частина сільського населення України. Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. В Україні щохвилини вмирало голодною смертю 17 людей, за годину – тисяча, за добу – 24 тисячі. І це далеко не остаточна цифра.

Ми повинні пам’ятати про безневинно замордованих для того, щоб це жахіття більше ніколи не повторилося.

24 листопада 2018 року у великому залі комунального закладу «Чаплинський культурно-мистецький Центр», за підтримки Чаплинського селищного голови Олексія Георгійовича Фаустова,  відбувся захід до Дня памяті жертв Голодомору та політичних репресій «І мертвим, і живим і ненарожденним».

Неперевершена ведуча та режисер дійства Олена Привалова (завідуюча комунального закладу «Чаплинський краєзнавчий музей») передала ті події і не залишила байдужим жодного глядача.

У театралізованому дійстві прийняли участь учні Чаплинського  професійного аграрного ліцею.

Колектив «Пульс» ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» (керівник     Т. Мончик) інсценізували уривок з п’єси Миколи Куліша «97». Моторошно було спостерігати за юними акторами, які перенесли нас у ті страшні часи, передавши весь біль та страждання людей.

Вразили глядачів акторською грою Георгій Шаповаленко та Вихристюк Анастасія (ОЗ Чаплинська спеціалізована школа), Кондратюк Каріна (ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія») та Тетяна Довбня.

Художні номери виконали Анатолій Павлюк та група сучасного танцю «Світло» (керівник Ю. Біщук). Маленька та тендітна дівчинка Луценко Тетяна (ОЗ Чаплинська спеціалізована школа) прочитала вірш «Пробуджуйтеся українці!».

Всіх безневинно замордованих вшанували хвилиною мовчання.

Захід закінчився панахидою, яку провів отець протоієрей Миколай, покладанням квітів та запаленням свічок біля  пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій.

«Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!». Ми не дамо нашій історії піти в небуття. Візьмемо в свої руки історію і долю України. Тож  не забудемо і збережемо у наших серцях пам'ять про загиблих у роки голодоморів заради світлого майбутнього наших нащадків та процвітання рідної України.

Методист КЗ

«Чаплинський культурно-мистецький Центр»