«Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви»

Дата: 13.03.2018 09:50

У Чаплинській громаді відбувся І етап обласного фестивалю

виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко:

патріотичні лейтмотиви»

Поезія – це завжди неповторність…

12 березня 2018 року в малій залі комунального закладу Чаплинської селищної ради «Культурно-мисцецькоий Центр» відбувся І етап обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви», в якому взяли участь 35 учнів загальноосвітніх шкіл Чаплинської територіальної громади.

Підготували і провели конкурс відділ культури Чаплинської селищної ради та комунальні заклади «Чаплинська центральна бібліотека», «Чаплинський культурно-мистецький Центр». Ведучою заходу була бібліотекар Міщенко Ірина.

Камертон – це інструмент для відтворення еталонної висоти звука. Поетичний камертон Ліни Костенко – «це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». На нинішньому поетичному олімпі України вже кілька десятеліть Ліна Костенко живе як «нерозгадане чудо», лицар честі, взірець громадянської мужності.

«Читці», «автори віршів». «вокалісти», виконуючи поезію Ліни Василівни, серцем торкалися до чар неперевершеного слова поетеси. Щедра на добро, спрагла до щастя і волі українська душа геніальної Ліни надихала учасників фестивалю на еталонну висоту виконавської майстерності. І це справді так і було! Зворушливо, натхненно, з гордістю і талановито лилася поезія Ліни Костенко з уст виконавців І етапу обласного фестивалю.

Нелегко було членам журі визначити гідних першого місця в різних  номінаціях.

Переможцями у номінації «читці» відзначені Кондратюк Карина ( ІІІ місце – опорний заклад Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів), Байдукова Каріна ( ІІ місце – Балтазарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Пєтух Анастасія ( І місце – опорний заклад НВК «Чаплинська школа-гімназія») та Дмитерко Вікторія ( І місце – опорний заклад Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів ). В номінації «автори віршів» відзначена грамотою Мальченко Анастасія – вірш «Нескорена» (опорний заклад Чаплинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів) та Голуб Олександра (І місце – Скадовська ЗОШ І-ІІІ ступенів) з авторським віршем «Велика любов».

В номінації «художники» за творами Ліни Костенко представлено 10 робіт, які передали поетичну досконалість творів Ліни Василівни. Особливо вразили членів журі робота Дужик Юлії  «Осінній день…» ( ІІІ місце ) – ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія» - «Осінній день…», роботи Горобец Дар’ї  ( ІІ місце) – с.Червона Поляна, студентка Київської Академії права і роботи Копанської Ірини «На білий вальс…», «Лежать сніги…» ( І місце – ОЗ НВК «Чаплинська школа-гімназія».

Багатогранна творчість Ліни Костенко причаровує прихильників поезії новими темами, чудовими образами, правдою, всіма чеснотами і довір’ям. Ліна Костенко уособлює совість , цвіт українського народу і про це з гордістю відтворювали своїм виконанням гідне підростаюче покоління нашої громади. В залі панувала творча атмосфера, шалена закоханість у  чарівну поезію незбагненної Ліни Костенко.

А.Л. Жовнірчук,

директор КЗ «Чаплинська центральна бібліотека»