До Дня Європи, що відзначається у світі 9 травня, Освітньою платформою Фестивалю було оголошено проведення Тестування: Кинь виклик своїм знанням про Європу.
Головною метою Тестування є визначення рівня обізнаності учасників про географічні, історичні, культурні та політичні особливості країн Європи, популяризація знань про європейський континент як важливу частину світової історії та культури, стимулювання учасників до поглиблення своїх знань про Європу. Тестування сприяє формуванню позитивного ставлення до європейських цінностей, посилення усвідомлення важливості європейської інтеграції України, її незворотного європейського майбутнього та ролі країни в контексті європейських та міжнародних процесів. Це Тестування дозволить підвищити рівень обізнаності українців про історію, культуру та сучасні процеси Європейського Союзу, а також популяризувати європейські цінності в українському суспільстві. Усі охочі, хто складе Тестування, отримають персональний сертифікат Знавця Європи та долучитися до підтримки Збройних Сил України. Подача заявок на участь у Тестуванні відбувається на сайті події: https://eu.kod-natsii.com/ з 05.05 по 05.06, скласти Тестування можна з 09.05 по 10.06, а отримати Сертифікат знавця Європи одразу після складання Тестування! Детальніше про умови участі та Регламент на сайті події: https://eu.kod-natsii.com/ Як завжди, абсолютно увесь прибуток від благодійних внесків за участь у Тестуванні буде спрямовано на підтримку Збройних Сил України, про що додатково прозвітуємо на сторінках Фестивалю у соціальних мережах.
Всеукраїнські спортивні змагання “Ігри ветеранів”, відбірковий етап з кросфіту, 17 травня 2025 року в м. Рівному.
Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2025 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 25 грудня 2024 року No 7766 (зі змінами), забезпечує проведення Всеукраїнських спортивних змагань “Ігри ветеранів”, відбірковий етап з кросфіту, які відбудуться 17 травня 2025 року в м. Рівному. До участі у відбірковому етапі запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій. Подача документів від учасників для участі у регіональному відбірковому етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:
Прості поради допоможуть українцям «залишити гроші собі»: стартувала інформаційна кампанія щодо енергоефективності
«Залиш ці гроші для себе» – всеукраїнська кампанія, яку 1 травня 2025 року спільно запустили Міністерство розвитку громад та територій України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Данське енергетичне агентство. Головна ідея кампанії: енергоефективність – не складна дороговартісна «розкіш», а доступні вигідні рішення, які дозволяють заощаджувати гроші та підвищувати якість життя.
Онлайн-платформа «Свідок»
Онлайн-платформа «Свідок» (https://svidok.org/ ) – персональний воєнний щоденник українців. Портал, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали, задля створення архіву історичної пам’яті для майбутніх поколінь, розголосу про звірства росіян за кордоном й притягнення винних у воєнних злочинах до відповідальності. Зараз на платформі вже зареєстровано майже 4500 користувачів і збережено 2500 свідчень. Фундація «АI for Good» організувала вже шість виставок на основі воєнних спогадів українців, збережених на платформі «Свідок», передала майже 250 свідчень Офісу Генпрокурора та Міжнародному кримінальному суду.
Що таке диверсія ?
Службою у справах дітей Чаплинської селищної ради спільно з ОЗ «Чаплинський ліцей» Чаплинської селищної ради та Каховським РВП ГУНП в Херсонській області проведено інформаційно-просвітницький захід щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності у форматі лекції. В заході взяли участь т.в.о. начальника служби у справах дітей, педагоги, здобувачі освіти 8-11 класів Чаплинського ліцею.
МОЛОДЬ НА РОБОТІ: ЧОМУ ТРАВМАТИЗМ ВИЩИЙ?
European Agency for Safety and Health at Work's (EU-OSHA) зазначає, що молоді працівники частіше травмуються через брак досвіду та недостатнє навчання. 50% нещасних випадків з молодими працівниками трапляються у перші 6 місяців їхньої роботи.
КОНКУРС «МИСТЕЦТВО БЕЗПЕКИ ПРАЦІ» ПОВЕРТАЄТЬСЯ!
День охорони праці вже близько – і ми готуємо для вас особливі події, які поєднають креативність, таланти, інновації та прагнення до безпечного робочого середовища.
ВИКОРИСТАННЯ ШІ ТА ЦИФРОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
Новітні технології стрімко змінюють підходи до безпеки праці. В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від роботизованих систем до віртуального навчання — штучний інтелект і цифрові інструменти відкривають нові можливості для підвищення рівня безпеки на роботі.
НАЗК розробило серію інформаційно-графічних матеріалів, спрямованих на роз’яснення повноважень різних правоохоронних органів у сфері протидії корупції.
Розроблена інфографіка у стислій та доступній формі роз’яснює антикорупційну підслідність Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, органів Національної поліції України.